Ogromne emocje w Zawierciu! Poznaliśmy ostatniego półfinalistę PlusLigi

Siatkarz Aluron CMC Warty Zawiercie Uros Kovacević oraz Szymon Jakubiszak i Karol Butryn z Indykpolu AZS Olsztyn podczas piątego meczu ćwierćfinałowego PlusLigi.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1 w piątym meczu ćwierćfinału PlusLigi. W rywalizacji play-off do trzech zwycięstw Jurajscy Rycerze zwyciężyli 3—2 i w półfinale zagrają z Jastrzębskim Węglem.

Spotkanie udanie rozpoczęli olsztynianie (0:3), ale zawiercianie błyskawicznie odrobili straty po dwóch asach serwisowych Bartosza Kwolka. Na przestrzeni seta przewaga przechodziła z rąk do rąk i seta rozstrzygnęły akcje od stanu 22:22. Skuteczny atak Urosa Kovacevicia i błąd rywali oznaczały piłkę setową dla gospodarzy. Rywale obronili się w następnej akcji, ale w kolejnej Kovacević zamknął tę część meczu (25:23).

Druga odsłona toczyła się przy przewadze zawiercian (10:7 – po asie Kwolka, 15:11). Goście złapali punktowy kontakt, ale w końcówce Jurajscy Rycerze odzyskali wyraźną przewagę. Końcówka miała zaskakujący przebieg. Po ataku Dawida Konarskiego gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:20. Olsztynianie wygrali jednak... sześć kolejnych akcji (24:26), a w polu serwisowym bardzo dobrze zaprezentował się Robbert Andringa.

Siatkarze Indykpolu AZS poprawili zagrywkę, co było widać również w początkowych fragmentach kolejnej partii. Uzyskali przewagę (4:8, 9:12), ale w środkowej części seta do głosu doszli gospodarze (17:14). W końcówce zawiercianie prowadzili 22:19, rywale zdołali jednak odrobić straty i znów seta kończyła gra na przewagi. Przyniosła ona sporo emocji. Obie drużyny miały w niej piłki setowe, a decyzja arbitrów z ostatniej akcji wywołała sporo dyskusji. Trener Javier Weber i siatkarze z Olsztyna twierdzili, że rywal przeszkadzał w rozegraniu, ale sędziowie byli innego zdania (30:28).

Czwartego seta udanie rozpoczęli olsztynianie (2:6), ale gospodarze odrobili straty (10:10). Znów oglądaliśmy wyrównaną grę obu zespołów. W końcówce przewagę uzyskali siatkarze Indykpolu AZS – po asie Karola Butryna było 20:23. Tym razem punktową serią w końcówce popisali się zawiercianie i to oni wygrali pięć akcji z rzędu. Dawid Konarski zakończył emocjonującą rywalizację zagrywką w końcową linię (25:23).

Skrót meczu Aluron - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Uros Kovacevic (26), Dawid Konarski (20), Bartosz Kwolek (14) – Aluron CMC Warta; Moritz Karlitzek (20), Karol Butryn (17) – Indykpol AZS. MVP: Dawid Konarski (14/28 = 50% skuteczności w ataku + 3 asy +3 bloki).

Aluron CMC Warta: Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Miłosz Zniszczoł – Santago Danani (libero) oraz Tomasz Kalembka, Dawid Dulski, Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Karol Jankiewicz – Kuba Hawryluk (libero) oraz Jan Król, Jakub Ciunajtis (libero), Bartłomiej Lipiński. Trener: Javier Weber.

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 3—2 dla Aluron CMC Warty Zawiercie.

2023-04-06: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:13, 25:20, 25:21)
2023-04-15: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (22:25, 25:16, 25:15, 18:25, 15:13)
2023-04-16: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)
2023-04-19: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 24:26, 30:28, 25:23)