Przegrał mecz, zdobył serca kibiców. Oklaskiwali go nawet fani rywala

Bard Finne zachwycił kibiców gestem fair play

Bard Finne, zawodnik SK Brann, zdobył serca kibiców pięknym gestem fair play w meczu norweskiej ekstraklasy. Zachowanie napastnika zostało nagrodzone brawami nawet przez fanów drużyny przeciwnej.

W pierwszej połowie spotkania Odd - SK Brann, przy stanie 0:0, Bard Finne, po długim podaniu od jednego z obrońców, ścigał się w walce o piłkę z defensorem gospodarzy Sondre Solholmem. W pewnym momencie Solholm złapał się z grymasem bólu na twarzy za udo, sygnalizując kontuzję. 28-latek, który mógł przejąć futbolówkę i wyjść dzięki temu na sytuację sam na sam z bramkarzem Odd, postanowił jednak przerwać akcję i wybić piłkę na aut, by rywal mógł jak najszybciej otrzymać pomoc medyczną.

Okazało się, że uraz Sondre Solholma był na tyle poważny, że Norweg musiał zejść z boiska. Bard Finne za piękny gest fair play otrzymał brawa zarówno od kibiców SK Brann, jak i od fanów rywali, którzy byli mu wdzięczni za zachowanie zgodne z duchem sportu.

Gest fair play nie przełożył się jednak na punkty dla drużyny z Bergen. Odd wygrało 2:0 po golach Filipa Jorgensena i Mikaela Ingebrigtsena.