Siatkarskie święto w Katowicach! Aleja Gwiazd Siatkówki i mecz z Niemcami

Siatkówka
Siatkarskie święto w Katowicach! Aleja Gwiazd Siatkówki i mecz z Niemcami
fot. Cyfrasport
Już niedługo odbędzie się mecz Polska - Niemcy i odsłonięcie nowych tablic w Alei Gwiazd Siatkówki

Już niedługo, bo 25 maja 2023 roku odsłonięte zostaną kolejne tablice w Alei Gwiazd Siatkówki. Przy okazji zostanie rozegrany mecz towarzyski między Polską a Niemcami.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski i prezydent Katowic Marcin Krupa na oficjalnej konferencji prasowej podpisali list intencyjny i przekazali wspaniałą informację dla kibiców siatkówki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polak dołączy do siatkarskiej reprezentacji Iranu! Jest oficjalna decyzja

 

Już niedługo, bo w czwartek 25 maja 2023 roku odbędzie się uroczystość odsłonięcia nowych tablic w Alei Gwiazd Siatkówki. Siatkarki i siatkarze, którzy zasłużyli na miano wybitnych, odcisną swoje ręce w pamiątkowych tablicach. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18:00 na Al. Korfantego w Katowicach.

 

Na mocy listu intencyjnego podpisanego w środę, takie uroczystości będą się odbywały w Katowicach przez kolejne siedem lat. Pierwsza Aleja Gwiazd Siatkówki została przygotowana w Miliczu w 2003 roku. W Katowicach miało miejsce pięć ostatnich edycji.

 

- Nadal nad wyborem gwiazd będzie pracowała komisja. To nie muszą być tylko mistrzowie Europy, świata, czy olimpijczycy. Przede wszystkim chodzi o ludzi zafiksowanych na punkcie tego sportu, pomagających rozwijać siatkówkę  – powiedział Świderski.

 

"Nowe otwarcie Alei Gwiazd Siatkówki! 25 maja w Katowicach, o 20:30 zacznie się pierwszy mecz reprezentacji Polski mężczyzn w nadchodzącym sezonie. Chwilę wcześniej, o 18:00, zapraszamy na Al. Korfantego, gdzie odsłonimy pamiątkowe tablice wybitnych zawodniczek i zawodników. Będziecie z nami w Katowicach?" - można przeczytać na profilu "Polska Siatkówka" na Twitterze.

 

 

Chwile później, bo o godzinie 20:00 siatkarska reprezentacja Polski zagra swój pierwszy mecz w nadchodzącym sezonie. Biało-Czerwoni zmierzą się w katowickim Spodku z narodową drużyną Niemiec. Warto przypomnieć, że ostatnio te dwa zespoły rywalizowały ze sobą w Lidze Narodów w czerwcu 2021 roku. Zawodnicy z Niemiec przegrali tamto spotkanie, nie sięgając po zwycięstwo w ani jednym secie.

 

AA, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie