Są konsekwencje po skandalicznym tekście o Michaelu Schumacherze. Redaktorka naczelna zwolniona!

Moto
Są konsekwencje po skandalicznym tekście o Michaelu Schumacherze. Redaktorka naczelna zwolniona!
fot. PAP
Są konsekwencje po skandalicznym tekście o Schumacherze

Redaktor naczelna niemieckiego magazynu "Die Aktuell" została zwolniona za to, że użyła sztucznej inteligencji do generowania fałszywych cytatów dotyczących Michaela Schumachera. Dotyczyły one życia utytułowanego kierowcy po wypadku, którego doznał w 2013 roku.

O sprawie poinformowała grupa medialna Funke. Wywiad na łamach "Die Aktuell" opublikowano w środę. Schumacher miał w nim opowiadać o swoim życiu po fatalnym wypadku, którego doznał dekadę temu. Niemiec od wielu lat jednak nie był widziany publicznie i nie znamy szczegółów dotyczących stanu jego zdrowia, ponieważ niewiele informacji jest podawanych w tej sprawie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skandal w Niemczech! Nie mieli wstydu i zrobili to Michaelowi Schumacherowi 

 

Rodzinę Niemca przeprosiła Bianca Pohlmann, dyrektor grupy medialnej Funke.

 

"Ten artykuł był w złym tonie, wprowadzał w błąd i  nie powinien nigdy się ukazać. Nie spełniał żadnych standardów dziennikarskich, których my - i nasi czytelnicy - oczekujemy od grupy takiej jak Funke. Redaktor naczelna 'Die Aktuelle', Anne Hoffmann, która była prowadziła magazyn od 2009 roku, została zwolniona z tej funkcji" - czytamy.

 

Michael Schumacher to siedmiokrotny mistrz Formuły 1. W swojej karierze wygrał 91 wyścigów. Lepszy od niego jest tylko Lewis Hamilton, który ma na koncie 103 triumfy.

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie