EBL: Wyjazdowe zwycięstwo Anwilu w Sopocie. Koszykarze z Włocławka w grze o play-offy

Koszykarze Anwilu Włocławek pozostają w grze o play-offy

Anwil Włocławek dalej walczy o udział w fazie play-off Energa Basket Ligi. W niedzielę pokonał na wyjeździe Trefla Sopot 81:73.

Od początku spotkania gospodarze pokazywali swoje możliwości ofensywne. Po trafieniach Jarosława Zyskowskiego prowadzili już 9:3. Po chwili do remisu doprowadził jednak Victor Sanders. Trefl odpowiedział na to świetną serią 11:0 - kolejne akcje Zyskowskiego i Radicia sprawiały, że kontrolował wydarzenia na parkiecie. Dzięki akcji Andrzeja Pluty po 10 minutach było 22:14.

W drugiej kwarcie włocławianie zaczęli odrabiać straty - najpierw pomagał w tym Malik Williams, a po późniejszej trójce Kamila Łączyńskiego przegrywali już tylko punktem! Później akcją 2+1 przewagę przyjezdnym dawał Williams. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a po rzucie wolnym Josipa Sobina pierwsza połowa zakończyła się remisem po 39.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza zaczął przejmować inicjatywę w ataku. Dzięki serii 13:0 i aktywności Phila Greene’a oraz Victora Sandersa uciekał nawet na 14 punktów. Pojedyncze odpowiedzi Jarosława Zyskowskiego i Wesa Gordona nie wystarczały, ale dwie akcje z rzędu Błażeja Kulikowskiego sprawiły, że po 30 minutach było tylko 54:60.

Goście świetnie weszli także w kolejną część meczu - głównie dzięki zagraniom Luke’a Petraska różnica ponownie wynosiła już 14 punktów. Strahinja Jovanović zmniejszał jeszcze straty, ale to włocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Anwil zwyciężył 81:73.

Najlepszym strzelcem gości był Phil Greene z 21 punktami. Strahinja Jovanović zdobył dla gospodarzy 19 punktów i 8 asyst.