Wielcy nieobecni w kadrze Grbicia. Kto nie zagra w reprezentacji Polski?

Siatkówka

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn - Nikola Grbić ogłosił listę 30 zawodników powołanych do szerokiej kadry. Kogo zabrakło wśród powołanych zawodników?

Już 8 maja reprezentacja Polski siatkarzy rozpocznie zgrupowanie w Spale do tegorocznego sezonu. Selekcjoner naszej drużyny narodowej Nikola Grbić ogłosił listę 30 zawodników powołanych do szerokiej kadry. Nie zabrakło niespodzianek oraz zdziwienia ze strony kibiców, którzy łączyli z reprezentacją siatkarzy, których ostatecznie zabrakło.

 

- W tym roku, zgodnie z regulacjami FIVB, lista może być większa o pięć nazwisk. Wykorzystaliśmy wszystkie 30 miejsc. Zawodnicy, którzy pojawią się na zgrupowaniu, odegrają różne role w Lidze Narodów. Niektórzy dostaną swoją szansę tylko w pierwszej fazie, inni zostaną z nami przez cały turniej, jeszcze inni będą musieli zadowolić się treningiem - powiedział Serb.

 

Kogo zatem zabrakło na liście selekcjonera, a kto mógłby dołączyć do szerokiej kadry reprezentacji Polski? Zapraszamy do naszej galerii.

 

Sezon reprezentacyjny Polacy zainaugurują 25 maja. Zmierzą się wówczas towarzysko w Katowicach z Niemcami. Później czekać ich będzie natomiast maraton meczów w Lidze Narodów. Najpierw wyjadą do Japonii, a następnie na Filipiny. Faza finałowa odbędzie się natomiast w Gdańsku.

 

Na przełomie sierpnia i września "Biało-Czerwonych" czekają natomiast mistrzostwa Europy. Ostatnią misją Polaków w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym będzie natomiast turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Potrwa od 30 września do 8 października w Chinach. 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie