Gol Roberta Lewandowskiego! Barcelona rozbiła Betis

W meczu 32. kolejki La Liga FC Barcelona wygrała z Realem Betis 4:0. Robert Lewandowski zdobył gola numer dwa w tym starciu; to jego 19. trafienie w sezonie. "Duma Katalonii" utrzymała jedenaście punktów przewagi nad Realem Madryt, który w tej serii spotkań pokonał Almerię 4:2.

Na pierwszego gola tego meczu kibice musieli czekać niecały kwadrans. Precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Raphinha, a wracający do gry Andreas Christensen uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce.

Barcelona miała przewagę, a między 34. i 39. minutą miały miejsce trzy wydarzenia kluczowe dla losów meczu. Najpierw czerwoną kartkę za drugą żółtą otrzymał Edgar Gonzalez. W 36. minucie, po podaniu Julesa Kounde, Robert Lewandowski strzałem po ziemi na dalszy słupek podwyższył na 2:0. Trzecią bramkę zdobył Raphinha po podaniu Sergio Busquetsa. Arbiter skorzystał w tej sytuacji z pomocy VAR, ale ostatecznie gola uznał.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie; nadal toczyła się ona głównie na połowie Betisu. Goście co prawda mieli szansę na zmniejszenie strat, ale w 55. minucie Marc-Andre ter Stegen wygrał pojedynek sam na sam z Juanem Mirandą. Dwie minuty później drugie trafienie mógł zaliczyć Lewandowski, uderzył jednak w słupek.

Gospodarze w końcówce kontrolowali sytuację na boisku i jeszcze podwyższyli wynik. W 82. minucie, po samobójczym trafieniu Guido Rodrigueza było 4:0.

Zwycięstwo pozwoliło Barcelonie utrzymać przewagę nad Realem Madryt. "Królewscy" w tej kolejce wygrali na własnym boisku z Almerią 4:2.

FC Barcelona – Real Betis 4:0 (3:0)
Bramki: Andreas Christensen 14, Robert Lewandowski 36, Raphinha 39, Guido Rodriguez 82 (s)