Dawid Kubacki wrócił do treningów! Thomas Thurnbichler wypowiedział się na temat sytuacji Polaka

Zimowe

Dawid Kubacki już wrócił do normalnych treningów. Na temat obecnej sytuacji polskiego skoczka na łamach "Skijumping.pl" wypowiedział się trener Biało-Czerwonych Thomas Thurnbichler.

Informacja o chorobie Marty Kubackiej wstrząsnęła światem sportu. Polski skoczek wycofał się z rywalizacji o Puchar Świata przed konkursem w Vikersund. Jak się okazało, Kubacki nie brał udziału w rywalizacji, przez problemy zdrowotne swojej żony. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Odsłonięto nowy pomnik Adama Małysza. Jest wykonany z... czekolady (ZDJĘCIA)

 

"Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał wtedy na Instagramie Kubacki.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

Stan zdrowia żony polskiego skoczna na szczęście się polepszył i mogła ona opuścić szpital. 

 

"Wróciliśmy dzisiaj do domu i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy" - można przeczytać na profilu Kubackiego na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

Teraz okazało się, że Kubacki już wrócił do treningów. Na łamach portalu "SkiJumping.pl" na temat sytuacji polskiego skoczka wypowiedział się Thomas Thurnbichler.

 

- Przeprowadziłem naprawdę owocną rozmowę z Dawidem Kubackim. Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją - powiedział trener Biało-Czerwonych. 

 

Thurnbichler zdradził również, jak może wyglądać następny sezon z udziałem Kubackiego. 

 

- Oczywiście, musimy być elastyczni w kontekście jego sytuacji, ale wygląda na to, że od początku sezonu letniego będzie w pełni zaangażowany w proces treningowy, jeżeli wszystko będzie rozwijało się tak pozytywnie, jak w ostatnim czasie - ocenił Austriak.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie