Wielkie strzelanie w Łęcznej. Sześć goli w meczu Fortuna 1 Ligi!

Górnik Łęczna zremisował 3:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Aż sześć goli obejrzeli kibice w sobotnim meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy Górnikiem Łęczna a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

"Górale" trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i... trzykrotnie to prowadzenie tracili. Na gola Daniela Mikołajewskiego z 5. minuty odpowiedział niespełna 20 minut później Patryk Pierzak, ale jeszcze przed przerwą drugą bramkę dla Podbeskidzia Bielsko-Biała zdobył Goku.

Ekipa z Lubelszczyzny wyrównała tuż po zmianie stron: w 47. minucie podanie Miłosza Kozaka wykorzystał Egzon Kryeziu. Trzecie prowadzenie dał gościom Maksymilian Sitek, który trafił do siatki Górnika w 53. minucie, ale i na tego gola zawodnicy z Łęcznej zdołali odpowiedzieć - w 67. minucie bramkę na 3:3 zdobył wprowadzony po przerwie Dawid Tkacz.

Po trzydziestu kolejkach Podbeskidzie Bielsko-Biała, walczące o baraże, dające prawo gry o awans do Ekstraklasy, ma na koncie 43 punkty - o "oczko" mniej od ósmej w tabeli Arki Gdynia, ale ekipa z Trójmiasta zagra w tej kolejce dopiero w niedzielę. Górnik Łęczna, z 35 punktami, plasuje się po sobotnich starciach na 12. miejscu. Nad strefą spadkową zespół Ireneusza Mamrota ma jednak tylko 4 punkty przewagi.