Polska siatkarka zakończyła karierę! "Dostarczyła nam mnóstwo wspaniałych emocji"

Siatkówka
Polska siatkarka zakończyła karierę! "Dostarczyła nam mnóstwo wspaniałych emocji"
fot. PAP/Adam Warżawa
Sandra Szczygioł w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Karierę sportową postanowiła zakończyć 33-letnia atakująca Sandra Szczygioł. Siatkarka przez kilka sezonów grała w ekstraklasie, a ostatnio reprezentowała barwy pierwszoligowej drużyny Sokół Mogilno. "Jako nasza atakująca dostarczyła nam mnóstwo wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń" – napisał klub w mediach społecznościowych.

Sandra Szczygioł urodziła się w 1989 roku. Siatkarską przygodę zaczynała w UKS MOSM Bytom. W swej karierze przez trzy sezony grała w ekstraklasie siatkarek, w klubach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (2015–16), KS Pałac Bydgoszcz (2017–18) i E.Leclerc Radomka Radom (2020–21). W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrała 48 meczów, w których zdobyła 498 punktów.

 

Zobacz także: Kibice w szoku! Siatkarka reprezentacji Polski zakończyła karierę w wieku 28 lat

 

Sporą część swej kariery spędziła na drugim poziomie rozgrywkowym. Trzykrotnie wywalczyła wicemistrzostwo 1. ligi, jako zawodniczka klubów: Jedynka Aleksandrów Łódzki (2013), UNI Opole (2020) oraz Stal Mielec (2022). Ma na swoim koncie również trzy brązowe krążki zdobyte na zapleczu najwyższej ligi.

 

 

"Swoją przygodę z siatkówką postanowiła zakończyć Sandra Marta Szczygioł, która w tym sezonie jako nasza atakująca dostarczyła nam mnóstwo wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń. Jest nam bardzo miło, że to właśnie Sokół Mogilno był ostatnim przystankiem w karierze sportowej Sandry. Sendi dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego" – napisał klub w mediach społecznościowych.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie