Piękna postawa gwiazdora. To dlatego zrezygnował z MŚ

Zimowe
Piękna postawa gwiazdora. To dlatego zrezygnował z MŚ
Fot. PAP/EPA
William Nylander zrezygnował z wyjazdu na MŚ, by nie zabierać miejsca w kadrze młodszemu bratu

William Nylander, hokeista Toronto Maple Leafs, zrezygnował z gry w reprezentacji Szwecji w trwających w Finlandii i na Łotwie Mistrzostwach Świata Elity. Gwiazdor NHL miał ku temu wyjątkowy powód.

Zawodnicy Maple Leafs zakończyli sezon w NHL, przegrywając rywalizację z Florida Panthers w drugiej rundzie play-offów 1-4. William Nylander, który w barwach drużyny z Toronto strzelił w tegorocznych rozgrywkach 40 goli i zaliczył 47 asyst w 82 meczach, miał bezpośrednio po piątym meczu z "Panterami" dołączyć do reprezentacji Szwecji, by pomóc ekipie "Trzech Koron" w wywalczeniu pierwszego od 2018 roku złota MŚ.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niepewna przyszłość drużyny z NHL

 

Nylander, który wcześniej deklarował chęć gry w czempionacie, nieoczekiwanie zmienił zdanie. Hokeista miał jednak ku temu wyjątkowy powód.

 

- Jeżeli chodzi o decyzję Williama Nylandera, by nie dołączać do reprezentacji Szwecji na Mistrzostwach Świata Elity w hokeju na lodzie, to dowiedziałem się, że nie chciał on zająć miejsca w kadrze innemu zawodnikowi. Tym bardziej, że mogło tu chodzić o jego brata, Aleksa - poinformował Chris Johnston, dziennikarz zajmujący się NHL.

 

 

Alex Nylander, podobnie jak William, gra na prawym skrzydle, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie jego kosztem zawodnik Maple Leafs dołączyłby do reprezentacji Szwecji. William ma już w dorobku złoty medal mistrzostw świata, zdobyty ze Szwecją w 2017 roku. Młodszy z braci póki co nie może się pochwalić żadnymi sukcesami w pierwszym zespole "Trzech Koron".

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie