Najmłodszy siatkarz reprezentacji Polski! Wielki talent z szansą na debiut

Siatkówka

Kuba Hawryluk jest najmłodszym siatkarzem reprezentacji Polski w obecnym sezonie. 19-letni libero otrzymał powołanie po udanym sezonie w Indykpolu AZS Olsztyn. Podczas niedawnej gali Polskiej Ligi Siatkówki odebrał nagrodę dla odkrycia sezonu 2022/23 w PlusLidze.

Kuba Hawryluk urodził się 8 września 2003 roku. Pochodzi ze Staszowa, gdzie rozpoczynał przygodę z siatkówką. Później występował w drużynach PLAS Kielce i Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel. W barwach ekipy z Jastrzębia-Zdroju wywalczył złote medale mistrzostw Polski młodzików (2018), kadetów (2020) oraz juniorów 2022. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

 

Zobacz także: Gala Polskiej Ligi Siatkówki 2023. Lista laureatów. Kto otrzymał nagrody?

 

Młody libero ma też na koncie wiele sukcesów z reprezentacjami juniorskimi. Największy to złoto mistrzostw świata U19 wywalczone w 2021 roku, okraszone tytułem najlepszego libero turnieju. Ma też w kolekcji brązowe medale mistrzostwach Europy U17 (2019), U18 (2020) oraz U20 (2022).

 

W czerwcu 2022 roku został zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. W debiutanckim sezonie w PlusLidze rozegrał 32 mecze (99 setów) w barwach tej drużyny.

 

 

Dobra gra Hawryluka w meczach PlusLigi nie umknęła uwadze sztabu dorosłej reprezentacji. Libero pojawił się na zgrupowaniu w Spale. Możliwe, że dostanie szansę zaprezentowania swych umiejętności w rozgrywkach Ligi Narodów. Później ma dołączyć do kadry przygotowującej się do mistrzostw świata U21, które zostaną rozegrane w lipcu w Bahrajnie.

 

Dotychczasowa kariera Kuby Hawryluka w galerii zdjęć:

 

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie