Utytułowana polska siatkarka zakończyła karierę! "Będzie mi brakować tych emocji..."

Siatkówka
Utytułowana polska siatkarka zakończyła karierę! "Będzie mi brakować tych emocji..."
fot. Cyfrasport
Magdalena Mazurek zakończyła siatkarską karierę.

Pałac Bydgoszcz poinformował, że Ewa Kowalkowska odejdzie z klubu i nie będzie już pełniła w nim roli menedżerki. Jej obowiązki przejmie Magdalena Mazurek, która po 22 latach przygody z siatkówką zdecydowała się zakończyć sportową karierę.

Ewa Kowalkowska pracowała w biurze klubu z Bydgoszczy po zakończeniu kariery w 2011 roku. Teraz zdecydowała się pójść nową drogą zawodową, co w Pałacu przyjęto z poszanowaniem. Jej miejsce zajmie Magdalena Mazurek. Rozgrywająca Pałacu postanowiła zakończyć karierę.

Zobacz także: Najlepiej punktujące siatkarki Tauron Ligi 2023

 

– 22 lata kariery sportowej… trudno będzie streścić tyle wspaniałych lat w kilku zdaniach. Ta niesamowita, pełna poświęceń i wielu wyrzeczeń przygoda musiała się kiedyś skończyć. Będzie mi brakować tych emocji, meczowej atmosfery, kibiców, trenerów, zawodniczek, z którymi co sezon pisałyśmy inną historię. Na przestrzeni tylu siatkarskich lat poznałam wielu wartościowych ludzi, zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc, zdobyłam sporo pucharów i cennych medali. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy wierzyli we mnie i wspierali mnie przez te lata, bo dzięki Wam mogłam realizować swoje marzenia – powiedziała Mazurek.

 

 

– Choć zamykam ten piękny rozdział mojego życia, teraz czeka mnie nowe wyzwanie. Zamierzam wykorzystać swoje doświadczenie z siatkówki, aby inspirować innych i przyczyniać się do rozwoju sportu, który tak bardzo kocham. Już się nie mogę doczekać, bo znów zobaczymy się na hali, tyle że w innej odsłonie. Do zobaczenia na boisku życia – dodała.

 

 

Magdalena Mazurek (z domu Godos) urodziła się w 1983 roku. Z 22 lat sportowej kariery, aż 12 spędziła w klubie z Bydgoszczy. Największy sukces osiągnęła jednak z drużyną Winiary Kalisz, z którą wywalczyła mistrzostwo Polski w 2007 roku. W latach 2005–08 grała w reprezentacji Polski. W 2007 roku zdobyła z kadrą złoty medal Uniwersjady w Bangkoku.

RM, Polsat Sport, KS Pałac Bydgoszcz
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Niemcy - Francja. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie