Czystka w Widzewie. Ośmiu zawodników odejdzie z klubu

Piłka nożna
Czystka w Widzewie. Ośmiu zawodników odejdzie z klubu
fot. PAP/Marian Zubrzycki

Występujący w ekstraklasie Widzew Łódź nie przedłuży kontraktów z ośmioma piłkarzami. Z podstawowych zawodników w następnym sezonie w łódzkim zespole nie będzie występował Austriak Martin Kreuzriegler. Odejdą też m.in. bramkarz Jakub Wrąbel i wypożyczony z Lechii Gdańsk napastnik Łukasz Zjawiński.

Pierwsze decyzje kadrowe po zakończonych właśnie rozgrywkach ekstraklasy, klub z Łodzi ogłosił w niedzielę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja w Krakowie! Wisła nie wykorzystała potknięcia Ruchu Chorzów

 

Decyzją pionu sportowego, nie zostaną przedłużone kończące się umowy z ośmioma zawodnikami: Austriakiem Martinem Kreuzrieglerem, Patrykiem Lipskim, Jakubem Wrąblem, Łukaszem Zjawińskim, Radosławem Gołębiowskim, Bartoszem Guzdkiem, Mateuszem Ludwikowskim i Ukraińcem Wasylem Łytwynienką.

 

Spośród nich najczęściej na boiskach ekstraklasy w minionym sezonie występował 29-letni Kreuzriegler, który zagrał w 30 meczach i zdobył trzy gole, wszystkie z rzutów karnych. Lipski w minionym sezonie wystąpił w 10 ligowych spotkaniach i zdobył dwie bramki, ale od pierwszej drużyny Widzewa został odsunięty już w przerwie zimowej. Wypożyczony z Lechii Gdańsk Zjawiński pojawił się na boisku w 19 ligowych meczach, lecz ani razu nie pokonał w nich bramkarza rywali. Z kolei na 26-letniego bramkarza Wrąbla sztab szkoleniowy postawił tylko w jednym spotkaniu ekstraklasy.

 

Pozostali zawodnicy, którzy opuszczą latem Widzew w minionym sezonie nie odegrali większej roli lub byli wypożyczeni do klubów z niższych lig.

 

Drużyna trenera Janusza Niedźwiedzia swój pierwszy sezon po powrocie do ekstraklasy zakończyła na 12. miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce Widzew uległ w sobotę Koronie Kielce 0:3 i była to szósta z rzędu porażka łodzian na własnym boisku. 

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie