Ogniwo Sopot z sensacyjną porażką! Znamy gospodarza finału ekstraligi rugby

Ogniwa Sopot z sensacyjną porażką! Znamy gospodarza finału ekstraligi rugby

Gospodarzem finału ekstraligi rugby będzie zespół Budo 2011 Aleksandrów Łódzki. Zadecydowała o tym sensacyjna porażka w niedzielnym spotkaniu 18. kolejki Ogniwa Sopot z Juvenią Kraków 23:26. Dzięki temu drużyna z woj. łódzkiego okazała się najlepsza w fazie zasadniczej.

Budo 2011, w meczu o złoty medal mistrzostw Polski (11 czerwca) zagra ze wspomnianą drużyną Trójmiasta, która zajęła drugie miejsce w końcowej tabeli fazy zasadniczej.

Gdy na początku drugiej połowy meczu w Krakowie Ogniwo prowadziło 18:0, mało kto się spodziewał, że przegra. Tymczasem "Smoki" ambitnie, krok po kroku odrabiały straty. W 73. minucie przegrywały tylko 19:23. Decydująca okazała się ostatnia akcja spotkania. Wówczas Juvenia zdobyła siedem punktów, po tym jak sędzia zadecydował o karnym przyłożeniu.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwy. Przecież od kilku lat Ogniwo to +markowy zespół+. Regularnie zdobywa mistrzostwo Polski lub gra o złoty medal” - powiedział po meczu na antenie TVP Sport trener drużyny ze stolicy Małopolski Konrad Jarosz.

W meczu o brązowy medal Orkan Sochaczew zagra z Edachem Budowlanymi Lublin (10 lub 11 czerwca na obiekcie sochaczewian).

Już wcześniej było wiadomo, że ekstraligę opuszcza Up Fitness Skra Warszawa, która wiosną już nie rozgrywała spotkań.

Nie zakończyła się rywalizacja w pierwszej lidze. W finale 11 czerwca zmierzą się KS Budowlani Łódź i Sparta Jarocin.