Tragedia w Norwegii. Poszukiwany od trzech miesięcy sportowiec nie żyje

Zimowe
Tragedia w Norwegii. Poszukiwany od trzech miesięcy sportowiec nie żyje
Fot. PAP
Eivind Sporaland był poszukiwany od trzech miesięcy

Ziścił się czarny scenariusz. Poszukiwany od trzech miesięcy Eivind Sporaland, norweski biathlonista, został znaleziony martwy.

O zaginięciu Sporalanda poinformował w marcu dziennik "Dagbladet". Biathlonista po raz ostatni widziany był 19 marca, gdy po rozmowie z ojcem wyszedł ze swojego domu w Lillehammer. Od tego czasu nie dawał znaku życia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fińska biathlonistka spotkała się oko w oko z głodnym niedźwiedziem

 

Sporalanda szukała rodzina, policja i liczne grono wolontariuszy. Szybko udało się znaleźć samochód i telefon komórkowy biathlonisty, ale samego sportowca już nie. Bliscy 22-latka do końca wierzyli, że wróci cały i zdrowy do domu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że sprawdził się najgorszy możliwy scenariusz. Policja znalazła ciało mężczyzny, który odpowiada rysopisowi biathlonisty.

 

- Policja otrzymała informację od turysty, że w okolicy punktu widokowego Balbergkampen zauważył coś, co kształtem przypominało leżącego człowieka. Funkcjonariusze znaleźli we wskazanym miejscu ciało mężczyzny w niebieskiej kurtce i czerwonych butach - powiedział Ragnhild Ouren, jeden z zaangażowanych w poszukiwania funkcjonariuszy.

 

Policja nie potwierdziła jednoznacznie, że ciało należało do Eivinda Sporalanda i dodała, że ostateczne informacje poda po sekcji zwłok, ale norweskie media są pewne, że to właśnie biathlonista. 22-latek w dniu zaginięcia ubrany był właśnie w niebieską kurtkę i czerwone buty, zaś samochód i telefon komórkowy sportowca znaleziono właśnie nieopodal punktu widokowego.

 

Pierwsze wiadomości mówią, że śmierć Sporalanda nastąpiła bez udziału osób trzecich. Funkcjonariusze mówią, że był to prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie