Barcelona wydała oficjalny komunikat ws. transferu Leo Messiego

Piłka nożna

W sieci pojawił się oficjalny komunikat FC Barcelony, w którym bezpośrednio odniósł się do transferu Lionela Messiego. Argentyńczyk w środę został ogłoszony nowym piłkarzem Interu Miami.

"W poniedziałek, 5 czerwca, Jorge Messi, ojciec i przedstawiciel piłkarza, poinformował prezydenta klubu, Joana Laportę, o decyzji piłkarza o dołączeniu do Interu Miami, mimo że otrzymał on propozycję od Barcelony" - czytamy w oświadczeniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ronaldo pójdzie w ślady Messiego? Zaskakujące informacje

 

Klub podkreślił, że oferta została wystosowana, zważywszy na "pragnienia" obu stron, aby ponownie nawiązać współpracę. Mimo to ostatecznie piłkarz wybrał ofertę ekipy z Miami.

 

"Prezydent Laporta zrozumiał i uszanował decyzję Messiego o chęci rywalizacji w lidze z mniejszymi wymaganiami, z dala od światła reflektorów i presji, której był poddawany w ostatnich latach" - brzmi dalsza część komunikatu.

 

Choć obie strony nie osiągnęły porozumienia, Joan Laporta i Jorge Messi zgodzili się na przyszłą współpracę, aby "aby odpowiednio uhonorować piłkarza, który był, jest i zawsze będzie kochany przez Barcę".

 

 

Messi rozstał się z FC Barceloną w sierpniu 2021 roku po 20 latach spędzonych w katalońskim klubie. Jego umowa nie została wówczas przedłużona z powodu trudnej sytuacji finansowej.

HS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie