Polski talent błysnął w Lidze Narodów siatkarzy! W klubie jest rezerwowym (WIDEO)

Siatkówka
Polski talent błysnął w Lidze Narodów siatkarzy! W klubie jest rezerwowym (WIDEO)
fot. FIVB
Dawid Dulski z Aluron CMC Warty Zawiercie to jeden z tegorocznych debiutantów w pierwszej reprezentacji Polski.

Polscy siatkarze wygrali z Iranem 3:2 w swoim drugim meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów. Bez cienia przesady można powiedzieć, że ważną rolę w odwróceniu losów meczu odegrali siatkarze, którzy początek zmagań śledzili z kwadratu dla rezerwowych. Wśród nich atakujący Dawid Dulski.

Dawid Dulski (rocznik 2002) gra na pozycji atakującego. Jest siatkarzem Aluron CMC Warta Zawiercie i w minionym sezonie w barwach tego klubu debiutował w PlusLidze. Był zmiennikiem Dawida Konarskiego, ale dostawał też szanse na grę. Zdobył dla swej drużyny 159 punktów; najwięcej w meczu z Projektem Warszawa – 19. W jednym ze spotkań miał okazję zagrać na pozycji środkowego.

Zobacz także: Królowie Europy - reportaż z polskiego finału Ligi Mistrzów Turyn 2023

 

20-letni atakujący jest uznawany przez fachowców za wielki siatkarski talent. Ma świetne warunki fizyczne – 210 cm wzrostu. Jego potencjał dostrzegł również selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić i Dulski trafiła na listę powołanych na tegoroczną Ligę Narodów.

 

W spotkaniu z Iranem udowodnił, że opowieści o jego sporych możliwościach wcale nie są przesadzone. Wszedł na boisko w trakcie meczu, z rezerwy, a jednak był - obok Kamila Semeniuka - najlepiej punktującym graczem meczu. Swoją postawą znacząco przyczynił się do odwrócenia losów rywalizacji po dwóch przegranych partiach.

 

Dulski zdobył 16 punktów (12/20 = 50% skuteczności w ataku + 2 asy + 2 bloki). Zmienił w tym spotkaniu swojego nowego klubowego kolegę – Karola Butryna.

 

Najlepsze akcje Dawida Dulskiego w materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie