Wysoka pensja i sowite bonusy. Co otrzyma Lionel Messi w Miami?

Piłka nożna
Wysoka pensja i sowite bonusy. Co otrzyma Lionel Messi w Miami?
fot.
Lionel Messi otrzyma wiele bonusów od Interu Miami.

Kwestią godzin ma być oficjalne potwierdzenie transferu Lionela Messiego z Paris Saint-Germain do Interu Miami. Oprócz wysokiej pensji klub zaoferował Argentyńczykowi sowite bonusy.

Dwuletnia przygoda Messiego z klubem z Paryża dobiegła końca. Sporo mówiło się o kierunkach, które może obrać świeżo upieczony mistrz świata. On wybrał jednak dość zaskakujący - Inter Miami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szaleństwo w Miami! Tysiące dolarów za bilety na potencjalny debiut Messiego

 

Klub, którego współwłaścicielem jest David Beckham, miał zaproponować Argentyńczykowi nie tylko stałą, wysoką pensję, ale również kilka ciekawych profitów.

 

Jak informuje "The Athletic" piłkarz ma otrzymać procent od subskrypcji karnetu sezonowego na MLS z Apple TV. Ma mieć również procentowy udział finansowy ze sprzedaży koszulek klubowych od firmy Adidas. Co więcej, otrzyma możliwość nabycia franczyzy MLS na koniec kariery.

 

Oferta ta nie różni się znacząco od propozycji złożonej Beckhamowi na zakończenie jego przygody z Los Angeles Galaxy. Otrzymał wówczas opcję zakupu drużyny MLS za 25 milionów dolarów.

 

Przenosiny do Miami oznaczają, że Messi dopisze do swojego piłkarskiego CV trzeci klub w karierze seniorskiej, a zarazem pierwszy poza Europą. W latach 2004-2021 występował w Barcelonie, a potem rozegrał dwa sezony w PSG.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie