Przyszłość Arkadiusza Milika przesądzona? Juventus podjął decyzję!

Piłka nożna
Przyszłość Arkadiusza Milika przesądzona? Juventus podjął decyzję!
Fot. Polsat Sport
Przyszłość Milika przesądzona? Juventus podjął decyzję

Wciąż nie jest pewne, w jakim zespole Arkadiusz Milik będzie występował w przyszłym sezonie. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że polski napastnik opuści Juventus i wróci do Olympique Marsylia. W mediach pojawiły się nowe doniesienia na temat negocjacji między klubami.

Jak przekazał Fabrizio Romano, władze "Starej Damy" postanowiły nie uruchamiać zawartej w umowie wypożyczenia klauzuli wykupu. Ekipa z Turynu musiałaby zapłacić za Milika siedem milionów euro. Natomiast OM jest skłonny sprzedać reprezentanta Polski, ale za kwotę nie niższą niż wspomniane siedem milionów euro. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik znowu razem? To naprawdę może się wydarzyć!

 

To oznacza, że Milik najprawdopodobniej wróci do Marsylii, po czym zostanie sprzedany do innego klubu. W ostatnim czasie pojawiły się spekulacje, że 29-latek może trafić do Lazio. Trenerem drużyny z Rzymu jest Maurizio Sarri, który doskonale zna Milika z czasów ich wspólnej pracy w Napoli. 

 

 

67-krotny reprezentant Polski trafił do Juventusu latem zeszłego roku na zasadzie wypożyczenia. We wszystkich rozgrywkach w barwach Juve wystąpił w 39 spotkaniach i strzelił dziewięć goli. 

 

Zakończony niedawno sezon Serie A nie był udany dla zespołu Massimiliano Allegriego. W związku z nadużyciami finansowymi Juventus w trakcie rozgrywek został ukarany odjęciem 10 punktów. To sprawiło, że "Stara Dama" zakończyła zmagania na dopiero siódmym miejscu - premiowanym grą w Lidze Konferencji. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie