Ranking FIFA kobiet: Spadek reprezentacji Polski

Piłka nożna
Ranking FIFA kobiet: Spadek reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport
Reprezentacja Polski zajmuje 31. miejsce w rankingu FIFA.

Kobieca reprezentacja Polski zajęła 31. miejsce w opublikowanym w piątek rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), co oznacza spadek o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim, marcowym zestawieniem. Czołówka się nie zmieniła. Liderkami pozostały Amerykanki, które wyprzedzają Niemki i Szwedki.

Zespół prowadzony przez trenerkę Ninę Patalon w kwietniu rozegrał dwa towarzyskie mecze. W Łodzi biało-czerwone pokonały Kostarykę 2:1, potem w Rotterdamie przegrały z wicemistrzem świata Holandią 1:4.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Pajor wyróżniona przez UEFA! To był jej sezon

 

Rywalki przygotowywały się do MŚ, które na przełomie lipca i sierpnia rozegrane zostaną w Australii i Nowej Zelandii.

 

We wrześniu 2022 polskie piłkarki zakończyły grupowe eliminacje do MŚ wygranymi z Albanią 2:1 i Kosowem 7:0. Zajęły trzecie miejsce za Norwegią i Belgią, co zamknęło im drogę do awansu.

 

Biało-czerwone we wrześniu rozpoczną rywalizację w grupie B Ligi Narodów. Te rozgrywki rozpoczną kwalifikacje do mistrzostw Europy 2025, które odbędą się w Szwajcarii.

 

Rywalkami zespołu trenerki Patalon w LN będą Greczynki, Ukrainki i Serbki.

 

Kobiece reprezentacje w Lidze Narodów zostały podzielone na ligę A, B oraz C. W lidze A i B są cztery czterozespołowe grupy, natomiast w lidze C jest pięć grup.

 

Polki 22 września zmierzą się na wyjeździe z Grecją. 26 września podejmą Ukrainę, a 27 października Serbię. Rewanżowy mecz z Serbią odbędzie się cztery dni później, a z Ukrainą 1 grudnia. 5 grudnia ponownie zagrają z Grecją.

 

 

Do turnieju finałowego awansują cztery reprezentacje, które zajmą pierwsze miejsce w grupach w lidze A. Awans do wyższej dywizji gwarantuje wygranie grupy.

 

Turniej finałowy oraz dwumecze o awans i utrzymanie w danej dywizji zostaną rozegrane w dniach 21-28 lutego 2024 roku. Wyżej notowane drużyny rewanżowe spotkania rozegrają u siebie. Losowanie par turnieju finałowego oraz baraży o awans i utrzymanie w dywizjach odbędzie się 11 grudnia.

 

Męska reprezentacja Polski zajmuje w aktualnym rankingu FIFA 23 miejsce.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie