W Lidze Narodów siatkarek nie ma już niepokonanych drużyn! Pech w meczach numer siedem

Siatkówka
W Lidze Narodów siatkarek nie ma już niepokonanych drużyn! Pech w meczach numer siedem
fot. FIVB
Siatkarki USA przegrały z Japonią.

W Lidze Narodów siatkarek 2023 nie ma już niepokonanego zespołu. Ostatnią drużyną bez porażki była ekipa Stanów Zjednoczonych, ale - podobnie jak wcześniej Chiny i Polska - przegrała po raz pierwszy w swym siódmym meczu w rozgrywkach.

W pierwszym tygodniu Ligi Narodów siatkarek trzy drużyny nie zanotowały porażki i miały bilans meczów 4–0. Były to Polska, Chiny oraz Stany Zjednoczone. Dla każdej z tych drużyn pechowy okazał się mecz numer siedem drugiego tygodnia zmagań.

 

Zobacz także: Polscy siatkarze nie zagrają w półfinale! Brazylijczycy byli lepsi

 

Każda passa kiedyś się kończy i pierwsze przekonały się o tym siatkarki reprezentacji Polski. Po serii sześciu zwycięstw, niespodziewanie przegrały w Hongkongu z Holandią 0:3. Dla ekipy Pomarańczowych również był to koniec serii – pięciu porażek z rzędu.


Skrót meczu Polska - Holandia:

 

Dzień później reprezentacja Polski zrehabilitowała się za tę wpadkę, w efektownym stylu wygrywając z Chinkami 3:0. Dla siatkarek z Państwa Środka była to pierwsza porażka po serii sześciu wygranych meczów.

Skrót meczu Polska - Chiny:


 

Niepokonana pozostała więc już tylko reprezentacja USA, ale i dla niej mecz numer siedem oznaczał pierwszą porażkę w VNL 2023. Amerykanki uległy w Brasilii siatkarkom Japonii 2:3 (6:15 w tie-breaku).

Skrót meczu Japonia - USA:

WYNIKI i TABELA LIGI NARODÓW SIATKAREK 2023

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Serbia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie