El. Euro 2024: Tabela "polskiej grupy" po czerwcowych meczach

Reprezentacja Polski sensacyjnie przegrała z Mołdawią 2:3 w swoim trzecim meczu eliminacji Euro 2024. Kolejny mecz o punkty dopiero we wrześniu. Jak wygląda sytuacja w grupie E?

Biało-Czerwoni zaczęli eliminacje od porażki z Czechami i zwycięstwa z Albanią. Wtorkowe starcie z Mołdawią miało być formalnością. Do przerwy wszystko na to wskazywało, bo podopieczni Fernando Santosa prowadzili po trafieniach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego. W drugiej połowie wszystko się jednak posypało.

Mołdawia zaczęła grać znacznie odważniej, co przełożyło się na bramki. Gospodarze złapali kontakt za sprawą Iona Nicolaescu, następnie wyrównali po drugim golu tego zawodnika, a w końcówce wyszli na prowadzenie po trafieniu Vladyslava Baboglo.

Ten sensacyjny wynik mocno wpłynął na wygląd tabeli grupy E. Polska znajduje się na przedostatnim miejscu! Trzy punkty wystarczają jedynie do wyprzedzenia Wysp Owczych. O dwa oczka więcej ma właśnie Mołdawia.

Liderem są Czesi (7 punktów), którzy wyprzedzają Albanię (6 punktów).

1. Czechy, 7 punktów, 6:1
2. Albania, 6 punktów, 5:2
3. Mołdawia, 5 punktów, 4:5
4. Polska, 3 punkty, 4:6
5. Wyspy Owcze, 1 punkt, 2:7

Reprezentacja Polski we wrześniu zagra z Wyspami Owczymi (u siebie) i z Albanią (na wyjeździe). Następnie pozostaną jej listopadowe starcia z Wyspami Owczymi (na wyjeździe) i Mołdawią (u siebie) oraz listopadowe spotkanie z Czechami (u siebie).