Nowy siatkarz dołączył do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Ma doświadczenie z PlusLigi

Siatkówka

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma nowego zawodnika. Kontrakt ze zwycięzcą Ligi Mistrzów podpisał norweski środkowy Andreas Takvam. Jest to siatkarz doskonale znany obserwatorom PlusLigi.

O tym transferze poinformowała oficjalna strona klubu z Kędzierzyna-Koźla. Przez ostatnie cztery sezony Takvam był siatkarzem Ślepska Malow Suwałki. Jego pierwszym polskim klubem był Effector Kielce, w którym grał w latach 2014-2016. Przez trzy lata był też zawodnikiem niemieckiego VfB Friedrichshafen. Zdobył z nim trzy Puchary Niemiec i trzy wicemistrzostwa Niemiec. Takvam nie ukrywał swojej radości po podpisaniu umowy z nowym klubem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Projekt Warszawa zagra pod nową nazwą! Wielka zmiana w siatkarskim klubie

 

- ZAKSA to ten typ klubu, jakiego szukałem od dłuższego czasu, tym bardziej oferta z Kędzierzyna-Koźla bardzo mnie ucieszyła i nie musiałem się nad nią zastanawiać zbyt długo. Przed najbliższym sezonem stawiam sobie ambitne cele, chciałbym razem z ZAKSĄ sięgać po kolejne trofea. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że poziom w PlusLidze cały czas rośnie, a konkurencja z roku na rok jest coraz wyższa. Tym bardziej każdy kolejny tydzień rywalizacji w zmaganiach ligowych czy na arenie międzynarodowej będzie wymagający i wyjątkowo intensywny Wiem, jednak że dołączę do dobrze zorganizowanej drużyny, grupy ludzi, którzy znakomicie dogadują się na boisku i poza nim - powiedział Takvam cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

Norweg przyznał, że w ostatnim czasie brakowało mu emocji związanych z rywalizacją na arenie międzynarodowej.

 

- Kiedy grałem w VFB Friedrichshafen przez trzy lata miałem szansę gry w Lidze Mistrzów. Naszym najlepszym rezultatem było wówczas piąte miejsce, pamiętam że w jednym z sezonów przegraliśmy właśnie z ZAKSĄ. Nie ukrywam, że w ostatnich brakowało mi tych emocji i rywalizacji na arenie międzynarodowej, dlatego też nie mogę się doczekać początku sezonu - dodał.

 

Takvam to drugi zawodnik, który został ściągnięty tego lata przez działaczy z Kędzierzyna-Koźle. Wcześniej sprowadzili młodego Rumuna Daniela Chitigoia.

 

PSZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kontrowersja w meczu PlusLigi

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie