Siatkarska gwiazda nie chce grać w kadrze! Jest niezadowolona z warunków pracy

Siatkówka
Siatkarska gwiazda nie chce grać w kadrze! Jest niezadowolona z warunków pracy
Fot. PAP
Lider reprezentacji Kuby siatkarzy - Robertlandy Simon (na zdjęciu w środku) zrezygnował z gry w reprezentacji w tym roku.

Lider reprezentacji Kuby siatkarzy - Robertlandy Simon zrezygnował z gry w reprezentacji w tym roku. Gwiazda włoskiej ligi chce przygotować się do sezonu klubowego i wyleczyć nękające go urazy. Kubańczyk podkreślił również, że konieczna będzie zmiana warunków treningowych wicemistrzów świata z 2010 roku.

Reprezentacja Kuby straciła swojego lidera. Simon, który od wielu lat stanowi światową czołówkę na pozycji środkowego, postanowił zrezygnować z gry w reprezentacji w tym sezonie. Powodem decyzji jest chęć wyleczenia kontuzji oraz niesatysfakcjonujące warunki pracy w kadrze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda nie ma wątpliwości. "Wyjazd Kamila Semeniuka do Włoch to nie był trafiony wybór"


Simon jasno podkreślił powody rozstania w rozmowie z AFP. Kubańczyk uważa, że gra w reprezentacji tylko pogłębi jego problemy zdrowotne, a sam chciałby wrócić do klubu i rozegrać pełen sezon we włoskich barwach. Mimo wszystko środkowy nie wyklucza występu ze swoją kadrą na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.


Problem w tym, że Kubańczyków może tam zwyczajnie zabraknąć. Wyspiarski kraj zagra w grupie kwalifikacyjnej m.in. z Brazylią, Włochami i Ukrainą, a doświadczenie środkowego mogłoby się przydać w starciu z trudnymi rywalami. Dodatkowo, jak twierdzi Simon, metody pracy w reprezentacji pozostawiają wiele do życzenia.


- W tym roku doznałem kontuzji pleców, która wynikała ze złych przygotowań w przyszłości, także w reprezentacji Kuby. Zobaczymy również co potrafi Jesus Cruz (trener, który zastąpił niedawno Nicolasa Vivesa na stanowisku selekcjonera - przyp. red.), ale dopóki nie poprawimy wielu rzeczy, to trudno będzie nam podjąć walkę z innymi reprezentacjami - mówił Simon, cytowany przez Gian Lukę Pasiniego.


Simon zaapelował również o zmianę metod pracy w kadrze podając gotowe rozwiązania.


- Modernizacja naszych metod oznacza sprowadzenie zagranicznego zaciągu lub wysłania naszych szkoleniowców, aby zobaczyli jak to działa - dodał Simon.


Turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich wystartują 30 września. Kuba zagra w grupie A z Brazylią, Włochami, Iranem, Ukrainą, Niemcami, Czechami oraz Katarczykami. Do igrzysk awansują dwa zespoły z każdej grupy.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie