Deklasacja w meczu KS Kielce! 20 bramek różnicy

Piłka ręczna
KS Kielce górą w meczu pierwszej kolejki ORLEN Superligi

Ekipa KS Kielce pokonała w Hali Legionów zespół KGHM Chrobry Głogów. Mistrzowie Polski wygrali mecz pierwszej kolejki ORLEN Superligi 44:24.

Szczypiorniści kieleckiego zespołu bardzo mocno rozpoczęli to starcie. W pewnym momencie mistrzowie Polski prowadzili 8:1. Mimo to ekipie z Głogowa przed przerwą udało się zmniejszyć przewagę oponentów.

Jednym z liderów zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego był Igor Karacic. Chorwat do przerwy zdobył cztery bramki. Między innymi dzięki jego grze gospodarze wygrali pierwszą połowę 19:14.

Druga odsłona tego starcia również przebiegała pod dyktando zespołu z Kielc. Finaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów bez większych problemów radzili sobie z defensywą przeciwników.

Gospodarze zdobywali bramkę za bramką, a goście nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo skuteczną grę oponentów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem mistrzów Polski 34:22.

W kolejnej kolejce ORLEN Superligi podopieczni Talanta Dujszebajewa zmierzą się z zespołem Energa Wybrzeże Gdańsk. Natomiast zawodnicy drużyny KGHM Chrobry Głogów staną naprzeciwko szczypiornistów z klubu Zepter KPR Legionowo.

KS Kielce - KGHM Chrobry Głogów 44:24 (19:14)

Najwięcej bramek: dla KS Kielce: Igor Karacic 6, Arciom Karalek, Alex Dujshebaev i Benoit Kounkoud po 5; dla KGHM Chrobrego Głogów – Jędrzej Zieniewicz 5, Paweł Paterek i Aleksander Tilte po 4.