Diamentowa Liga: Skrzyszowska, Sieradzki, Konieczek i Wegner wystąpią w Zurychu

Inne
Diamentowa Liga: Skrzyszowska, Sieradzki, Konieczek i Wegner wystąpią w Zurychu
fot. PAP
Pia Skrzyszowska wystartuje w biegu na 100 m ppł podczas Diamentowej Ligi w Zurychu

Pia Skrzyszowska wystartuje w biegu na 100 m ppł, Dawid Wegner w rzucie oszczepem, Patryk Sieradzki w biegu na 1500 m, a Alicja Konieczek pobiegnie na 3000 m z przeszkodami w czwartkowym mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Na listach startowych znajduje się także wielu mistrzów świata z Budapesztu.

Pia Skrzyszowska wystartuje w biegu na 100 m ppł, Dawid Wegner w rzucie oszczepem, Patryk Sieradzki w biegu na 1500 m, a Alicja Konieczek pobiegnie na 3000 m z przeszkodami w czwartkowym mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Na listach startowych znajduje się także wielu mistrzów świata z Budapesztu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chciałam po prostu wejść na bieżnię i zrobić swoje

 

W biegu na 110 m przez płotki mężczyzn, który jest jedną z dodatkowych konkurencji w Zurychu, wystartuje Damian Czykier.

 

Lekkoatleci wracają do rywalizacji w Diamentowej Lidze po ponad miesięcznej przerwie związanej z mistrzostwami świata w Budapeszcie. Mimo że zawody w stolicy Węgier zakończyły się w niedzielę, to w czwartek w Zurychu wystartuje ścisła czołówka, w tym aktualni złoci medaliści globalnego czempionatu.

 

Polskę reprezentować będzie czworo zawodników w konkurencjach punktowanych oraz jeden w konkurencji dodatkowej. Skrzyszowska, która w Budapeszcie odpadła w półfinale po błędzie na jednym z ostatnich płotków, stanie do rywalizacji z wszystkimi medalistkami mistrzostw świata - złotą Jamajką Danielle Williams, srebrną Portorykanką Jasmine Camacho-Quinn oraz brązową Amerykanką Kendrą Harrison.

 

Wegner, dziewiąty zawodnik świata z Budapesztu, również zmierzy się z czołówką, bowiem w Zurychu wystartuje mistrz globu Neeraj Chopra z Indii, a także brązowy medalista tej imprezy Czech Jakub Vadlejch. W Szwajcarii zabraknie natomiast wicemistrza świata Pakistańczyka Arshada Nadeema.

 

W biegu na 1500 m Sieradzki będzie rywalizował m.in. z mistrzem świata Brytyjczykiem Joshem Kerrem oraz brązowym medalistą z Budapesztu Norwegiem Narve Gilje Nordasem. W Zurychu nie wystartuje natomiast inny Norweg, wicemistrz globu Jakob Ingebrigtsen.

 

Konieczek, która w stolicy Węgier poprawiła rekord życiowy, ale odpadła w eliminacjach biegu na 3000 m z przeszkodami, stawi czoła wszystkim medalistkom mistrzostw świata - złotej Winfred Mutile Yavi z Bahrajnu, a także dwóm Kenijkom, srebrnej Beatrice Chepkoech oraz brązowej Faith Cherotich.

 

Mityng w Szwajcarii rozpocznie się o godzinie 18.22 konkursem trójskoku kobiet. Wystartują w nim mistrzyni świata Wenezuelka Yulimar Rojas, wicemistrzyni Ukrainka Maryna Bech-Romanczuk, a także trzecia zawodniczka globu Kubanka Leyanis Perez Hernandez.

 

W skoku wzwyż mężczyzn rywalizować będą m.in. złoty medalista z Budapesztu Włoch Gianmarco Tamberi, który zanotował tam najlepszy wynik w tym roku na świecie, a także brązowy medalista Katarczyk Mutazem Essa Barshim. Zabraknie wicemistrza świata Amerykanina JuVaughna Harrisona.

 

Mocno obsadzona jest konkurencja skoku o tyczce mężczyzn. W Zurychu wystąpią mistrz i rekordzista globu Szwed Armand Duplantis, wicemistrz Filipińczyk Ernest John Obiena, a także brązowi medaliści z Budapesztu Amerykanin Christopher Nilsen i Australijczyk Kurtis Marschall. Na liście startowej jest także mistrz świata z 2019 roku Amerykanin Sam Kendricks.

 

W biegu na 400 m przez płotki będzie rywalizował złoty medalista z Budapesztu Norweg Karsten Warhol, a także srebrny Kyron McMaster z Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

 

Na 100 m spośród sprinterek, które w stolicy Węgier stanęły na podium, wystąpi jedynie mistrzyni świata Amerykanka Sha'Carri Richardson. Na tym dystansie pobiegnie też m.in. mistrzyni olimpijska z Tokio Jamajka Elaine Thompson-Herah.

 

W skoku w dal mężczyzn wystartuje mistrz globu Grek Miltiadis Tentoglou oraz brązowy medalista z Budapesztu Jamajczyk Tajay Gayle.

 

W biegu na 800 m kobiet zabraknie wszystkich medalistek ostatnich mistrzostw świata. Na liście startowej znajduje się jednak wiceliderka światowego rankingu Jamajka Natoya Goule-Topping.

 

W biegu na 5000 m również nie pobiegną zawodnicy, którzy w Budapeszcie stanęli na podium. Najwyżej notowanym w światowym rankingu spośród biegaczy znajdujących się na liście startowej jest szósty Etiopczyk Yomif Kejelcha.

 

Na 200 m kobiet pobiegnie mistrzyni globu Jamajka Shericka Jackson. Ostatnią konkurencją w czwartek będzie natomiast bieg na 200 m mężczyzn, w którym wystartuje mistrz świata Amerykanin Noah Lyles oraz jego rodak, srebrny medalista z Budapesztu Erriyon Knighton.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie