Kto za Fernando Santosa? Znane twarze wśród kandydatów

Piłka nożna

Fernando Santos przestał pełnić funkcję selekcjonera Biało-Czerwonych. Zobaczcie, kto może zająć miejsce Portugalczyka na ławce trenerskiej polskiej kadry.

Portugalczyk rozpoczął swoją współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej w styczniu 2023 roku, po tym, jak polska federacja postanowiła nie przedłużać kontraktu z Czesławem Michniewiczem. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Król strzelców bez ogródek. "Jeden uciekał jak szczur. Trzeba było dogadać się z Markiem Papszunem”

 

Santos nie zaliczył dobrego startu w swojej nowej pracy. W marcu 2023 roku Polacy pod jego wodzą przegrali z Czechami 1:3, a później wygrali z Albanią 1:0 w eliminacjach mistrzostw Europy.

 

Przed czerwcowym zgrupowaniem kadry kibice Biało-Czerwonych mieli nadzieję, że ich ulubieńcy sięgną po dwa zwycięstwa. Warto bowiem przypomnieć, że w czerwcu 2023 roku polscy piłkarze rywalizowali w meczu towarzyskim z Niemcami, a także mierzyli się na wyjeździe z Mołdawią w eliminacjach Euro 2024. Chociaż starcie z naszymi zachodnimi sąsiadami zakończyło się triumfem 1:0, to w Kiszyniowie podopieczni Santosa ponieśli sensacyjną porażkę, przegrywając 2:3.

 

Punktem zwrotnym miały być spotkania reprezentacji Polski, zaplanowane na wrzesień 2023 roku. Chociaż Polacy pokonali Wyspy Owcze 2:0 na PGE Narodowym, to w wyjazdowym starciu z Albanią nie zaprezentowali się już z dobrej strony. Biało-Czerwoni przegrali w Tiranie 0:2, przez co obecnie plasują się na czwartym miejscu w grupie E eliminacji mistrzostw Europy.

 

Zobaczcie, kto może zastąpić portugalskiego trenera na ławce trenerskiej polskiej kadry.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie