Przebudowa siatkarskiej reprezentacji Polski! "To jest widoczne"

Siatkówka
Przebudowa siatkarskiej reprezentacji Polski! "To jest widoczne"
fot. PAP/EPA
Marcin Lepa i Piotr Gruszka wypowiedzieli się na temat siatkarskiej reprezentacji Polski

Już w sobotę 16 września polscy siatkarze zagrają w finale mistrzostw Europy. Na temat ekipy Biało-Czerwonych przed starciem z Włochami wypowiedzieli się Marcin Lepa i Piotr Gruszka.

Lepa zauważył, że skład reprezentacji Polski bardzo się zmienił od czasu zeszłorocznych mistrzostw świata.

 

- Zdałem sobie sprawę, że nasza wyjściowa szóstka w porównaniu z mistrzostwami świata jest zmieniona. Grał Semeniuk, a nie Leon, którego się spodziewamy w finale mistrzostw Europy. Grał Bieniek, a nie Hubert - to z powodu kontuzji. Grał Kurek, a nie Kaczmarek. Bartosz w tym sezonie nie doszedł do właściwej formy. Jest to spora przebudowa w zaledwie rok - powiedział dziennikarz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Został ostatni krok! Tak wyglądała droga Polaków do finału mistrzostw Europy

 

Gruszka stwierdził, że mimo zmian personalnych, reprezentacja Polski nadal prezentuje bardzo wysoki poziom.

 

- Zmiana personalna jest widoczna, ale jakościowa już nie. Ci ludzie potrafią grać w siatkówkę. Kaczmarek i Huber - oni grają bardzo dobry turniej. Mam nadzieję, że utrzymają tę formę w finale. Poziom reprezentacji jest na tyle wysoki, że nadal utrzymujemy tę formę. To jest bardzo ważne - ocenił były reprezentant Polski.

 

Ekspert powiedział także kilka słów na temat nadchodzącego finału mistrzostw Europy.

 

- To może nie być ładny mecz. Finały takie bywają. Te zespoły mają olbrzymią jakość techniczną. To dwie drużyny grające w systemie blok - obrona. W finale poziom grania będzie dwa metry wyżej - podsumował Gruszka. 

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godzinie 15:30. Start meczu Polska - Słowenia w kwalifikacjach igrzysk olimpijskich siatkarek zaplanowany jest na godzinę 17:30. Polacy w finale mistrzostw Europy zagrają o godzinie 20:30. Transmisje studia i obu meczów w Polsacie Sport i online na Polsat Box Go.

Marcin Lepa/AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie