Polski klub siatkarski ma nowego trenera! Bartosz Kurek... inspiracją

Siatkówka
Polski klub siatkarski ma nowego trenera! Bartosz Kurek... inspiracją
fot. Cyfrasport
Kapitan reprezentacji Bartosz Kurek zainspirował działaczy polskiego klubu.

Polski klub siatkarski przedstawił nowego szkoleniowca. Trenerem siatkarzy pierwszoligowej Gwardii Wrocław został Rafał Jarząbski. Jak przyznano w komunikacie, inspiracją do podjęcia tej decyzji był sukces reprezentacji Polski siatkarzy w mistrzostwach Europy i jej kapitan Bartosz Kurek.

"Zainspirowani wielkimi sukcesami reprezentacji Polski, której kapitanem jest Bartosz Kurek, doszliśmy do wniosku, że właśnie ten typ fryzury charakteryzujący obu Panów jest receptą na sukces w sporcie! Rafał Jarząbski pierwszym trenerem Gwardii!" – napisał klub na swym profilu na Facebooku.

 

Zobacz także: Kiedy kolejny mecz polskich siatkarzy? Mistrzowie Europy szybko wrócą do gry

 

Rafał Jarząbski urodził się w 1984 roku. Pochodzi z Suwałk i na początku kariery grał na pozycji środkowego w tamtejszej drużynie SUKSS Suwałki. W 2003 roku przeniósł się do Gwardii Wrocław. Później był zawodnikiem klubów MKS Ślepsk Augustów (2008–09), AZS PWSZ Nysa (2009–14, mistrzostwo I ligi 2012), ponownie Gwardia (2014–17) i MKS Olavia Oława. W poprzednim sezonie pełnił rolę asystenta trenera Dawida Murka.

 

"Suwalczanin, który z siatkówką we Wrocławiu związany jest od przeszło dwudziestu lat. Postać, której kibicom volleya w tym mieście przedstawiać nie trzeba. Kiedyś zawodnik, dziś wychowawca, mentor i trener, który zaczyna pisać swoją historię w roli tego pierwszego!" – tak klub przedstawił nowego pierwszego trenera.

 

Rozgrywki Tauron 1. Ligi siatkarzy wystartowały w miniony weekend. Gwardia Wrocław jeszcze nie występowała – swoje pierwsze spotkanie rozegra w środę 27 września z SMS PZPS Spała na wyjeździe.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie