Dziewiąte miejsce Hedwiga na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim

Grzegorz Hedwig

Grzegorz Hedwig zajął dziewiąte miejsce w kanadyjkach jedynkach (C1) w mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim w Lee Valley pod Londynem. Wygrał Słoweniec Benjamin Savsek. Wśród kobiet triumfowała Brytyjka Mallory Franklin, a żadna z Polek nie awansowała do finału.

Savsek wyprzedził 0 1,18 s Francuza Nicolasa Gestina i o 1,50 Włocha Paolo Ceccona. Hedwig, który niespodziewanie uzyskał drugi czas półfinału, stracił do Słoweńca 12,93.

Kacper Sztuba odpadł w półfinale i został sklasyfikowany na 22. miejscu, a Michał Wiercioch nie przebrnął kwalifikacji i ukończył mistrzostwa na 52. pozycji.

Franklin o 0,42 okazała się lepsza od rodaczki Kimberley Woods i o 0,89 od utytułowanej Australijki Jessiki Fox, która w Lee Valley cieszyła się już ze złotego medalu zdobytego w drużynowej konkurencji K1.

Klaudia Zwolińska, srebrna medalistka niedawnych Igrzysk Europejskich w Krakowie, odpadła w półfinale i zajęła 23. miejsce, podobnie jak 26. Aleksandra Stach.

Do tej pory Biało-Czerwoni zdobyli w Lee Valley jeden medal - brązowy w K1 drużynowo (Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut, Dariusz Popiela). Na sobotę zaplanowano półfinały i finały w K1, a w niedzielę mistrzowskie zmagania zakończą przejazdy w crossie.