II Europejski Kongres Sportu i Turystyki: Serce sportu zabije w Zakopanem

Inne
II Europejski Kongres Sportu i Turystyki: Serce sportu zabije w Zakopanem
fot. kongres-sbn.pl
W dniach 26-28 września odbędzie się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem.

We wtorek startuje II Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Do Zakopanego przyjadą najważniejsze osobistości ze świata sportu i nie tylko! To tam przez trzy dni w kuluarach będą zapadać najważniejsze decyzje. To tam przede wszystkim będzie bardzo szerokie pole do dyskusji o rozwoju niemal każdej dziedziny sportu. Państwo także będziecie mogli przysłuchiwać się tym debatom.

„Organizacja wielkich imprez sportowych jako impuls rozwoju”, „Fenomen siatkówki w Polsce na tle innych gier zespołowych”, „Ekskluzywne spotkanie z nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski”, „Kibic przyszłości a rozwój mediów społecznościowych” – m.in. te panele (ale nie tylko) będziecie mogli Państwo oglądać na żywo na antenie Polsatu Sport News. Zakres dyskusji w Zakopanem będzie jednak wiele, wiele szerszy.

 

ZOBACZ TAKŻE: II Europejski Kongres Sportu i Turystyki jeszcze bardziej międzynarodowy

 

„Wielowymiarowa obecność niepełnosprawnych w sporcie zawodowym.”, „Medycyna sportowa wczoraj i dziś – o rozwoju technologii na przestrzeni lat”, „Szanse i zagrożenia finansowego rozwoju Esportu”, „Rola technologii w zapobieganiu i leczeniu kontuzji” – to panele, które będę miała przyjemność poprowadzić. Nie tylko przyjemność, ale także zaszczyt, bo do dyskusji zasiądą m.in. pan prof. Jan Blecharz – psycholog sportu doskonale znany choćby ze współpracy z Adamem Małyszem, teraz również współpracujący z szeroką grupą sportowców; dr Mateusz Dawidziuk – lekarz Igi Świątek i Legii Warszawa, dr Konrad Witek - Zastępca Dyrektora ds. Badań i Wdrożeń w Instytucie Sportu, czy prezesi fundacji i stowarzyszeń wspierających sport osób z niepełnosprawnościami: Małgorzata Tlałka-Długosz - Prezes Fundacji Handicap, Bogusław Szczepański - Prezes Klubu START z Tarnowa, Mateusz Widłak - Prezes Ampfutbol Polska, Marcin Ryszka - Prezes Fundacji "Nie widząc przeszkód".

 

Podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki wszyscy są traktowani równo. Sport niepełnosprawnych, E-sport, czy medycyna sportowa mają takie samo miejsce w debacie jak piłka nożna, czy siatkówka. Przedstawiciele dyscyplin niszowych mają szansę nie tylko podzielić się swoimi problemami czy pomysłami, ale także przysłuchując się innym dyskusjom, wyciągnąć wnioski i znaleźć być może gotowe rozwiązania dla siebie.

 

Dla nas dziennikarzy i za sprawą naszych transmisji - także dla Państwa to szansa by być jeszcze bliżej prawdziwej sportowej „kuchni”. By od środka poznać np. najnowsze rozwiązania technologiczne wspierające sport czy przeszkody, na które napotykają działacze czy sportowcy zmagający się z niepełnosprawnościami. Czy w Polsce istnieje w ogóle miejsce dla sportu zawodowego niepełnosprawnych? Czy są już metody by sprawdzić prawdopodobieństwo zerwania więzadła krzyżowego i jego uniknąć? Czy E-sport może stać się mocniejszy niż sport? M.in. na te pytania poszukam odpowiedzi podczas przyszłotygodniowego II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem.

 

A wieczory u podnóży Tatr? Te będą zarezerwowane na gale!

 

Już teraz wraz z Bożydarem Iwanowem zapraszamy Państwa na wtorkową Małopolską Galę Sportu, podczas której nagrodzeni zostaną najlepsi sportowcy tego regionu. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie