Zakopane stolicą europejskiego sportu. "To będą bardzo owocne trzy dni"

Inne
Zakopane stolicą europejskiego sportu. "To będą bardzo owocne trzy dni"
Fot. Polsat Sport
Grupa Polsat będzie patronem medialnym i głównym sprawozdawcą z II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki

Zakopane już wkrótce stanie się stolicą europejskiego sportu. Właśnie tam odbędzie się bowiem II Europejski Kongres Sportu i Turystyki. - Jest nam bardzo przyjemnie, że znów będziemy patronem medialnym i głównym sprawozdawcą z tego wydarzenia - powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Ubiegłoroczny Kongres był wyjątkowo ważnym przedsięwzięciem nie tylko ze sportowego, ale i politycznego punktu widzenia. Silny i zdecydowany głos polskich federacji sportowych - siatkarskiej i piłkarskiej - zwrócił uwagę świata na rosyjską inwazję na Ukrainę i konieczność wykluczenia krajów-agresorów również ze środowiska sportowego. II Europejski Kongres Sportu i Turystyki będzie kontynuował rozmowy w tej sprawie.

 

ZOBACZ TAKŻE: II Europejski Kongres Sportu i Turystyki jeszcze bardziej międzynarodowy

 

- Tegoroczne wydarzenie będzie miało jeszcze większy rozmach i pojawi się na nim jeszcze więcej gości z zagranicy. Problemy, wiadomo, ważkie: Rosja i Białoruś nie powinny wystartować w igrzyskach w Paryżu i będzie to tematem wielu paneli - powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Podczas Kongresu nie zabraknie również rozmów na czysto sportowe tematy. Przedstawiciele różnych federacji i dyscyplin będą mogli wymieniać się doświadczeniami, a w niektórych kwestiach to Polacy będą wzorem dla reszty Europy.

 

- Pojawią się tematy, które leżą nam bardzo na sercu, czyli na przykład rozwój siatkówki jako przykładu dyscypliny, w której Polakom się wiedzie, w której jesteśmy wzorem dla całej Europy i całego świata. Myślę, że to będą bardzo owocne i kształcące trzy dni - zakończył Kmita.

 

II Europejski Kongres Sportu i Turystyki odbędzie się w dniach 26-28 września w Zakopanem. Transmisje z najważniejszych paneli Kongresu oraz Gali Ambasadorów Sportu będzie można zobaczyć na kanałach Grupy Polsat.

 

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie