Kto w drużynie marzeń ME siatkarzy? Polacy wśród nominowanych

Siatkówka
Kto w drużynie marzeń ME siatkarzy? Polacy wśród nominowanych
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze wśród nominowanych do drużyny marzeń EuroVolley 2023.

Rozpoczęło się głosowanie kibiców na "dream team" mistrzostw Europy siatkarzy. Wśród nominowanych znalazło się siedmiu zawodników reprezentacji Polski, która wywalczyli złote medale tej imprezy. Kto znajdzie się w drużynie marzeń?

Formuła wybierania siatkarskich "dream teamów" w głosowaniu kibiców wzbudziła ostatnio sporo kontrowersji. Tak było w przypadku drużyny marzeń mistrzostw Europy siatkarek, a zwłaszcza w przypadku podobnego zestawienia po Lidze Mistrzów siatkarzy. Przypomnijmy, że wówczas w drużynie zabrakło miejsca dla polskiego siatkarza, a w gronie wybranych znalazł się tylko jeden zawodnik z polskiego klubu, choć finał był wewnętrzną sprawą drużyn z PlusLigi.

 

Zobacz także: Drużyna gwiazd Ligi Mistrzów siatkarzy bez Polaków! To kiepski żart? Kibice w szoku...

 

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2023 rozgrywane były w dniach 28 sierpnia – 16 września w Macedonii Północnej, Włoszech, Bułgarii oraz Izraelu. W imprezie wystartowały 24 zespoły. W finale rozegranym w Rzymie Polska wygrała z Włochami 3:0, a brązowy medal wywalczyła reprezentacja Słowenii. Po meczu finałowym przyznano tylko jedną nagrodę indywidualną – najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju został wybrany Wilfredo Leon.

 

W gronie nominowanych do drużyny marzeń mistrzostw Europy znalazło się sześciu reprezentantów Polski: Łukasz Kaczmarek (atakujący), Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka (przyjmujący), Jakub Kochanowski, Norbert Huber (środkowi) Marcin Janusz (rozgrywający) oraz Paweł Zatorski (libero).

 

 

Na liście nominowanych EuroVolley 2023 Fans' All Star Team nie zabrakło kontrowersji. Rok Mozić otrzymał nominację na pozycji przyjmującego, tymczasem na turnieju z konieczności został przestawiony na atak. Jeszcze większym zaskoczeniem jest jednak obecność w tym gronie Urosa Kovacevicia. Serbski gwiazdor zmagał się z urazem i jego udział w turnieju był epizodyczny.

 

Siatkarze nominowani do drużyny marzeń ME 2023:

 

rozgrywający: Wessel Keemink (Holandia), Marcin Janusz (Polska), Antoine Brizard (Francja), Simone Giannelli (Włochy)
przyjmujący: Wilfredo Leon (Polska), Uros Kovacevic (Serbia), Klemen Cebulj (Słowenia), Aleksander Śliwka (Polska), Rok Možič (Słowenia), Alessandro Michieletto (Włochy), Daniele Lavia (Włochy), Tine Urnaut (Słowenia)
atakujący: Alexandru Rață (Rumunia), Yuri Romano (Włochy), Łukasz Kaczmarek (Polska), Nimir Abdel-Aziz (Holandia)
środkowi: Marco Podrascanin (Serbia), Barthélémy Chinenyeze (Francja), Roberto Russo (Włochy), Bedirhan Bülbül (Turcja), Jakub Kochanowski (Polska), Norbert Huber (Polska), Fabian Plak (Holandia), Anton Brehme (Niemcy)
libero: Jénia Grebennikov (Francja), Menelaos Kokkinakis (Grecja), Fabio Balaso (Włochy), Paweł Zatorski (Polska).

 

Na swoich ulubionych zawodników można oddać głos na profilu YouTube European Volleyball. Głosowanie zakończy się 25 września.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie