Michał Probierz skomentował decyzję Grzegorza Krychowiaka. Wymowne słowa

Piłka nożna
Michał Probierz skomentował decyzję Grzegorza Krychowiaka. Wymowne słowa
Fot. Cyfrasport
Michał Probierz skomentował decyzję Grzegorza Krychowiaka. Wymowne słowa

- Chciałem pogratulować organizatorom. Jest to wspaniała inicjatywa, która przyniosła bardzo dużo - powiedział Michał Probierz w rozmowie z Bożydarem Iwanowem podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. Selekcjoner zabrał również głos na temat najważniejszych spraw dotyczących reprezentacji Polski.

Szkoleniowiec podkreślił, że on i jego sztab pracują nad wyselekcjonowaniem piłkarzy, którzy zostaną powołani na październikowe zgrupowanie. 

 

- Dowiedziałem się kilka dni temu, że będę selekcjonerem. Choć bardzo szanuję Fernando Santosa, to nie miałem z nim dobrego kontaktu. Nie patrzyłem aż tak uważnie na pierwszą reprezentację, bo nie spodziewałem się na tej oferty. Byłem na turnieju golfowym. Wtedy nie myślałem o jakichkolwiek nazwiskach. Jak się dowiedziałem, to rozpoczęliśmy pracę - tłumaczył. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Superpuchar Europy odbędzie się w Polsce! 

 

Ponadto dodał, że na razie nie ma sprecyzowanej listy nazwisk. Selekcjoner nie wie jeszcze również, jak ustawieniem jego zespół wyjdzie na pierwsze spotkanie. 

 

- Nie mam listy konkretnych zawodników. Nie wiem, jakim ustawieniem będziemy grali. Chcę wybrać najlepszych zawodników. Chcemy dopasować do nich taktykę - powiedział. 

 

 

Probierz odniósł się także do wtorkowego wpisu Grzegorza Krychowiaka. 33-latek zrezygnował z dalszych występów w narodowych barwach po rozegraniu 100 spotkań. Selekcjoner zdradził, że rozmawiał z pomocnikiem i zaznaczył, iż szanuje jego wybór. 

 

- Rozmawiałem z Grzegorzem kilka dni temu. Nie będę ujawniał jej treści. Bardzo go szanuję, gratuluję mu 100 meczów. To decyzja suwerenna Grzegorza i ją szanuję - podkreślił. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie