Polska mistrzyni olimpijska zachorowała na depresję. "Zawsze myślałam, że mnie to nie spotka"

Inne
Polska mistrzyni olimpijska zachorowała na depresję. "Zawsze myślałam, że mnie to nie spotka"
fot. Cyfrasport
Justyna Święty-Ersetic wyznała, że cierpi na depresję.

Justyna Święty-Ersetic wyznała, że cierpi na depresję. Wszystko ze względu na kolejne kontuzje, z którymi polska lekkoatletka zmaga się w ostatnim czasie.

Przypomnijmy - w lipcu Święty-Ersetic poinformowała, że nie wróci już do startów w tym roku. Wcześniej również pauzowała wiele miesięcy ze względu na problemy ze zdrowiem.

 

"Plany były ogromne, ciężka praca wykonana, a serducho w przygotowaniach zostało na bieżni... Dla mnie niestety sezon, bardzo krótki sezon dobiegł końca... W tym roku nie zobaczycie mnie już na bieżni" - przyznała 30-letnia zawodniczka.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Pod względem infrastrukturalnym będziemy w 100 procentach gotowi do organizacji igrzysk"

 

Jak się okazało, problemy zdrowotne przyczyniły się do tego, że kobieta zachorowała na depresję. Poinformowała o tym na antenie Radia RDC.

- Nie przypuszczałam, że znajdę się w takim stanie. Zawsze myślałam, że mnie to nie spotka. Byłam osobą pogodną, która cieszyła się z tego, co ma. W tym roku jednak wszystko się pozmieniało. Dla mnie i dla mojego męża była to nowa, bardzo trudna sytuacja - powiedziała.

 

 

Święty-Ersetic to wielokrotna medalistka mistrzostw świata czy Europy, a także medalistka olimpijska. W sztafecie mieszanej 4 x 400m w Tokio w 2020 roku sięgnęła po złoty medal IO.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie