Słabi rywale wymagają mocnego skupienia. "W takich turniejach koncentracja może uciec"

Inne
Słabi rywale wymagają mocnego skupienia. "W takich turniejach koncentracja może uciec"
fot. Cyfrasport
Karol Kłos

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła kolejne zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia w środowy poranek czasu polskiego pokonali Meksyk 3:0. Rywale byli znacznie słabsi, ale jak podkreśla Karol Kłos - w takich spotkaniach istotne jest podtrzymanie koncentracji.

Biało-czerwoni nie dali zbyt wielu szans znacznie niżej notowanemu przeciwnikowi, który tylko w pierwszym secie potrafił nawiązać walkę z mistrzami Europy. Grbić, wiedząc, że rywal jest o kilka półek słabszy, dał szansę gry zmiennikom, którzy wywiązali się z zadania w postaci pewnej wygranej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikola Grbić: Przed nami trzy finały

 

- Najważniejsze, że wygraliśmy i nie straciliśmy dużo sił. Każdy mógł sobie pograć, ja też. Jedziemy dalej. W takich meczach najważniejsze jest, żeby dobrze do niego podejść i być skupionym. W pierwszym secie nie udało się zdobyć zbyt dużej przewagi. Przy tak długim turnieju i teoretycznie słabszych przeciwnikach to skupienie może gdzieś uciec. Nam nie uciekło i wygraliśmy 3:0 - zaznaczył Kłos.

 

Polacy po czterech spotkaniach mają komplet zwycięstw. Awans na igrzyska wywalczą dwie najlepsze drużyny. Do zakończenia turnieju kwalifikacyjnego pozostały jeszcze trzy mecze. Najbliższy w piątek z Argentyną.

 

 

Cała rozmowa z Karolem Kłosem w załączonym materiale wideo.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie