RPA ostatnim półfinalistą Pucharu Świata w rugby

Drużyna RPA w niedzielę pokonała w Paryżu Francję 29:28.

Rugbiści Republiki Południowej Afryki, broniący tytułu, uzupełnili najlepszą czwórką zespołów Pucharu Świata. Drużyna z Afryki w niedzielę pokonała w Paryżu Francję 29:28 (19:22) i w półfinale zmierzy się z Anglią. Drugą parą tej fazy tworzą Argentyna z Nową Zelandią.

Ostatni ćwierćfinał przez 80 minut był bardzo wyrównany. Sprawa awansu do półfinału rozstrzygała się praktycznie do finałowej minuty. Zadecydowały niuanse. Lepszą koncentrację, popartą ogromną determinacją, zachowali gracze RPA. Gospodarze turnieju szanse na wygraną stracili w 79. minucie źle przeprowadzając przegrupowanie. Większość z 80-tysięcznej paryskiej widowni przeżyło duże rozczarowanie.

W najlepszej czwórce imprezy jedyną drużyną z Europy będzie Anglia (finalista poprzedniej edycji), która 21 października w półfinale powalczy z RPA. Dzień wcześniej Argentyna zagra z Nową Zelandią.

Do walki o Puchar Świata najlepsi rugbiści przystąpili po raz dziesiąty. Impreza, która ma zaledwie 36-letnią historię, jest trzecią - po piłkarskich mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich - jeśli chodzi o liczbę widzów przed telewizorami.

Finał zostanie rozegrany 28 października na Stade de France w Saint-Denis pod Paryżem.