Krakowskie kluby zdominowały mistrzostwa Polski w zjeździe kajakowym i sprincie górskim

33 medale w zakończonych w niedzielę w Szczawnicy 80. międzynarodowych mistrzostwach Polski w sprincie i zjeździe kajakowym zdobyli zawodnicy krakowskich klubów.

Łącznie 33 medale w zakończonych w niedzielę w Szczawnicy 80. międzynarodowych mistrzostwach Polski w sprincie i zjeździe kajakowym zdobyli zawodnicy krakowskich klubów. W trzydniowej rywalizacji na Dunajcu udział wzięło około 100 zawodniczek i zawodników.

Wśród 12 klubów Kraków reprezentowały KKK, KKW 1929, AZS AWF, Yacht Club i KS Nadwiślan.

W piątek seniorki ze stolicy Małopolski wywalczyły wszystkie medale w sprincie kajakowych jedynek. W tej konkurencji, ale w kanadyjkach złoto, srebro i brąz trafiły do ich kolegów.

Dzień później w tej kategorii wiekowej dwukrotnie całe podium także należało do reprezentantek i reprezentantów krakowskich klubów. Nie mieli oni sobie też równych w kajakowym zjeździe jedynek, a ponieważ w pozostałych konkurencjach, w tym niedzielnych zespołowych, dokładali po jednym lub dwóch medalach, to w sumie wywalczyli 27 krążków.

Jak stwierdzili organizatorzy pienińskiego czempionatu kraju, frekwencja dopisała. Jedynie w kobiecych jedynkach kanadyjkowych zgłoszono tylko trzy zawodniczki, a ostatecznie sklasyfikowano dwie. Tu lepszy czas uzyskała Aleksandra Stach (KKK Kraków), druga była Julia Kirkowska (LUKS Kwisa Leśna).

Na Dunajcu rozegrano również MP juniorów w zjeździe. Tu tytuły wywalczyli: w kajakowych jedynkach Kaja Tamulewicz (LTK Fala Lublin) i Marcin Kościukiewicz (KKK Kraków), w C1 Krzysztof Książek (KKK Kraków), a w C2 Szymon Sowiźrał z Michałem Szostakiem (KKK Kraków).

Wliczając te oraz pozostałe podia juniorskiej reprezentacji, krakowskie kluby wyjechały ze Szczawnicy z 33 medalami na 54 możliwe do zdobycia podczas trzydniowej rywalizacji na Dunajcu.

Gospodarze, czyli zawodniczki i zawodnicy KS Pieniny ośmiokrotnie stawali na podium.