Ajax Amsterdam na ostatnim miejscu w tabeli! Siedem goli w hicie Eredivisie

Ajax na ostatnim miejscu w tabeli! Siedem goli w hicie Eredivisie

Ajax Amsterdam nadal w kryzysie! W hicie 10. kolejki Eredivisie podopieczni Hedwigesa Maduro przegrali na wyjeździe z PSV Eindhoven 2:5 i w tym momencie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie zaczęło się całkiem dobrze dla gości, bo już w dziesiątej minucie gola strzelił Branco van den Boomen.

PSV odpowiedziało bardzo szybko za sprawią Hirvinga Lozano, ale jeszcze przed przerwą Ajax po raz drugi wyszedł na prowadzenie. Bramkę zdobył Brian Brobbey.

W drugiej połowie istniała jednak tylko jedna drużyna i byli nią gospodarze. W ciągu jedenastu minut strzelili trzy gole i wyszli na spokojnie prowadzenie 4:2. Do siatki trafili Luuk de Jong, Ismael Saibari oraz ponownie Lozano. Reprezentant Meksyku dwanaście minut później skompletował hat-tricka.

Ajax przegrał 2:5 i tym samym spadł na ostatnie miejsce w lidze! Stało się tak po zwycięstwie Volendam nad Excelsiorem. Piłkarze z Amsterdamu notują serię dziesięciu meczów z rzędu bez zwycięstwa.

PSV - Ajax 5:2 (1:2)
Bramki: Lozano 20, 60, 72, de Jong 49, Saibari 53 - van den Boomen 10, Brobbey 40.