Przełamanie PSG Stali Nysa! Zdecydowane zwycięstwo w starciu z beniaminkiem

Siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa Piotr Hain i Damian Kogut oraz Michał Gierżot z PSG Stali Nysa podczas meczu 5. kolejki PlusLigi.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrali z PSG Stalą Nysa 0:3 w spotkaniu 5. kolejki PlusLigi. Podopieczni trenera Daniela Plińskiego, po trzech meczach przegranych w tie-breakach, odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Ekipa beniaminka jedynie w premierowej odsłonie nawiązała wyrównaną walkę z przeciwnikami.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie nerwowo i przegrali pierwsze akcje (0:3). W kolejnych akcjach siatkarze PSG Stali utrzymywali przewagę, a znacznie powiększyli ją w środkowej części seta, gdy trzema asami serwisowymi popisał się Remigiusz Kapica (7:14). Goście utrzymywali wyraźną przewagę i przy stanie 14:21 mogło się wydawać, że jest już po secie. Wówczas seria dobrych zagrywek Damiana Koguta pozwoliła drużynie Exact Systems Hemarpol wrócić do gry (21:22). Nysanie utrzymali jednak przewagę – blok i dwa błędy rywali dały im decydujące punkty (22:25).

Drugi set bez historii. Siatkarze z Nysy szybko wypracowali sobie zaliczkę (3:7), którą powiększali w dalszej części tej odsłony (7:12, 10:17). W końcówce różnica przekroczyła dziesięć oczek (12:21). Goście byli skuteczniejsi od rywali w ataku, świetnie prezentował się Michał Gierżot, który skutecznym atakiem zamknął tę jednostronną część meczu (16:25).

Początek trzeciej odsłony obiecujący w wykonaniu gospodarzy (7:5), ale drużyna z Nysy szybko odzyskała inicjatywę. Po serii sześciu wygranych akcji odskoczyła przeciwnikom (12:18) i kontrolowała sytuację w końcówce. Trener gospodarzy na przestrzeni meczu wprowadzał sporo zmian, ale nie przynosiły one rezultatu. PSG Stal spokojnie zamknęła to spotkanie w trzech setach. Nicolas Zerba wywalczył piłkę meczową (17:24), a dwie akcje później zakończył rywalizację skutecznym atakiem (18:25).

Skrót meczu Exact Systems Hemarpol Częstochowa - PSG Stal:

Najwięcej punktów: Damian Kogut (11) – Exact Systems Hemarpol; Zouheir El Graoui (15), Michał Gierżot (15), Remigiusz Kapica (11) – PSG Stal. MVP: Michał Gierżot (12/17 = 71% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – PSG Stal Nysa 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)

Częstochowa: Rafał Sobański, Piotr Hain, Mateusz Borkowski, Damian Kogut, Bartosz Schmidt, Tomasz Kowalski – Sho Takahashi (libero) oraz Byron Keturakis, Oskar Espeland, Bartłomiej Janus, Dawid Dulski, Marcin Jaskuła (libero), Aymen Bouguerra. Trener: Leszek Hudziak.
Nysa: Zouheir El Graoui, Nicolas Zerba, Remigiusz Kapica, Michał Gierżot, Jakub Abramowicz, Tsimafei Zhukouski – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Kosiba, Patryk Szczurek, Konrad Jankowski, Wojciech Włodarczyk. Trener: Daniel Pliński.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 5. kolejki PlusLigi:

2023-11-09: KGHM Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 21:25)
2023-11-10: Bogdanka LUK Lublin – Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 18:25, 15:10)
2023-11-11: Asseco Resovia Rzeszów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (32:30, 25:17, 25:16)
2023-11-11: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1:3 (14:25, 25:23, 22:25, 22:25)
2023-11-12: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – PSG Stal Nysa 0:3 (22:25, 16:25, 18:25)
2023-11-12: Barkom Każany Lwów – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-11-13: Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-30: Indykpol AZS Olsztyn – PGE GiEK Skra Bełchatów.