Zbigniew Boniek znów zmiażdżył kadrowiczów! "Piłkarska kompromitacja"

Piłka nożna
Zbigniew Boniek znów zmiażdżył kadrowiczów! "Piłkarska kompromitacja"
fot. PAP
Zbigniew Boniek skomentował blamaż reprezentacji

Reprezentacja Polski ma za sobą fatalne eliminacje Euro 2024. "Biało-Czerwoni" trafili do grupy, w której byli zdecydowanymi faworytami, tymczasem w ośmiu kolejkach zdołali odnieść tylko trzy zwycięstwa. Blamaż "Orłów" postanowił skomentować w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek.

Polacy trafili do grupy z Czechami, Mołdawią, Albanią i Wyspami Owczymi. W powszechnej opinii ekspertów i kibiców kadrowicze mieli nie mieć żadnych trudności z wywalczeniem awansu. Oczekiwano pewnych zwycięstw nad niżej notowanymi rywalami i wyrównanych spotkań z Czechami. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Alarm! Plaga kontuzji wśród gwiazd! Kluby mogą być załamane

 

Wszystko układało się jednak źle od samego początku. Już w debiucie Fernando Santosa Polacy zostali rozbici w Pradze 1:3. Następnie zdołali co prawda pokonać 1:0 Albanię, ale już w czerwcu zanotowali jedną z największych kompromitacji XXI wieku, przegrywając 2:3 z Mołdawią, z którą po 45 minutach prowadzili 2:0. Ostatecznie bilans "Biało-Czerwonych" wyniósł trzy zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. 

 

Do rozczarowującej dyspozycji Polaków postanowił odnieść się w mediach społecznościowych Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN opublikował we wtorkowy poranek wpis na platformie X. 

 

 

"Nikogo nie bronię, brak awansu z tej grupy to piłkarska kompromitacja. W barażach spotkamy się z drużynami jeszcze gorszymi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ja chciałbym widzieć polską drużynę na Euro 2024. Nic więcej. Proste marzenie byłego reprezentanta" - napisał Boniek.

 

Losowanie drabinki barażowej odbędzie się 23 listopada. 

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie