Skandaliczne słowa ukraińskiej sportsmenki. "Nienawidzę Polski z całego serca"

Inne
Skandaliczne słowa ukraińskiej sportsmenki. "Nienawidzę Polski z całego serca"
Fot. PAP
Włada Nikołczenko napisała, że nienawidzi Polski i Polaków

Włada Nikołczenko, brązowa medalistka mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej, wywołała skandal, zamieszczając w mediach społecznościowych wypowiedzi obrażające Polskę i Polaków!

Ukrainka była uczestniczką jubileuszowej, dziesiątej edycji Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej "Warszawska Jesień 2023". Jeden z fanów, komentując zamieszczone przez nią na Instagramie zdjęcie, zapytał, w jakim mieście zostało ono zrobione. Nikołczenko odpisała, że w Warszawie, zamieszczając obok skandaliczny dopisek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wiktoria Azarenka wypowiedziała się na temat wojny na Ukrainie. Zaskakujące słowa

 

"Nienawidzę tego kraju z całego serca. A zwłaszcza ludzi, którzy tu mieszkają. Jestem tu tylko dlatego, że w moich rodzinnych stronach na Ukrainie zamknięto lotnisko" - skomentowała sportsmenka.

 

Słowa zawodniczki dotarły do władz Ukraińskiej Federacji Gimnastycznej, które wystosowały oficjalne przeprosiny wobec Polski i Polaków oraz zapowiedziały wyciągnięcie konsekwencji wobec Nikołczenki.

 

"Ukraińska Federacja Gimnastyczna wszczyna postępowanie dyscyplinarne wobec zawodniczki za jej ostatnie wypowiedzi, zamieszczone przez nią na Instagramie. Szczegółowe informacje podamy w późniejszym terminie" - czytamy w komunikacie.

 

 

 

 

Sama Nikołczenko po wybuchu afery przeprosiła za swoje słowa, tłumacząc się "emocjami" i "załamaniem psychicznym".

 

Niespełna 21-letnia Włada Nikołczenko to dwukrotna brązowa medalistka Igrzysk Europejskich, brązowa medalista mistrzostw Europy i trzecia zawodniczka mistrzostw świata 2019.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie