Derby Trójmiasta dla Trefla Sopot

Trefl Sopot pokonał Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia.

Derby Trójmiasta w ORLEN Basket Lidze dla Trefla! Zespół z Sopotu pokonał Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia 92:72. Były to 42. koszykarskie derby Trójmiasta. Nadal lepszym bilansem legitymuje się zespól z Gdyni, który wygrał 25 spotkań.

Początek spotkania nie był zbyt ofensywny, ale jednocześnie - bardzo wyrównany. Niezwykle aktywny w swoim debiucie był Bryce Alford, który wyprowadzał swój zespół na prowadzenie. Po późniejszej akcji wykończonej przez Adriana Boguckiego gospodarze uciekali na siedem punktów. Ostatecznie po rzutach wolnych Grzegorza Kamińskiego po 10 minutach było 18:9. Drugą kwartę sopocianie rozpoczęli od serii 0:9 i po trójce Paula Scruggsa był już remis! Dopiero po trzech minutach niemoc Krajowej Grupy Spożywczej Arki przełamał Kacper Marchewka. Później częściej na prowadzeniu byli jednak przyjezdni, bo swoje akcje kończyli chociażby Jarosław Zyskowski i Jakub Musiał. Po kontrze wykończonej przez Aarona Besta prowadzili już ośmioma punktami. W końcówce rzut z dystansu dołożył jeszcze Alford, więc pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 39:43.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Wojciecha Bychawskiego walczył o poprawę wyniku - po dwóch akcjach z rzędu Kacpra Gordona wracał nawet na prowadzenie! Później Jakub Schenk ponownie zmieniał sytuację. Dzięki trafieniu z dystansu Andy’ego Van Vlieta Trefl był już lepszy o 10 punktów. Straty jeszcze zmniejszyli Alford i Hrycaniuk, ale po 30 minutach było 59:66. W kolejnej części meczu gospodarze nie zamierzali się poddawać i dzięki zagraniu Adama Hrycaniuka przegrywali już tylko punktem. Ekipa trenera Żana Tabaka serią 0:17 i m.in. po trójkach Van Vlieta oraz akcji Varadiego uciekała aż na 18 punktów. Tego gdynianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie Trefl zwyciężył 92:72.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Trefl Sopot 72:92 (18:9, 21:34, 20:23, 13:26)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Bryce Alford 26, Grzegorz Kamiński 8, Adrian Bogucki 7, Jakub Szumert 7, Maksymilian Wilczek 6, Andrzej Pluta 5, Kacper Marchewka 5, Kacper Gordon 5, Adam Hrycaniuk 3, Nikodem Czoska 0

Trefl Sopot: Andy Van Vliet 18, Paul Scruggs 17, Benedek Varadi 13, Jarosław Zyskowski 9, Jakub Schenk 9, Auston Barnes 8, Aaron Best 6, Mikołaj Witliński 5, Jakub Musiał 5, Szymon Tomczak 2