Występ siatkarki wywołał burzę. Dyrektor i trener zawieszeni!

Siatkówka
Występ siatkarki wywołał burzę. Dyrektor i trener zawieszeni!
Fot. Cyfrasport
Występ transpłciowej zawodniczki w szkolnych zawodach wywołał burzę w USA

Dyrektor, trener i kilku innych pracowników szkoły średniej na Florydzie zostało zawieszonych w związku z dopuszczeniem do gry w żeńskiej drużynie siatkarskiej... transpłciowej zawodniczki.

Jak podaje CNN, dyrektor James Cecil, wicedyrektor Kenneth May, dyrektor ds. sportowych Dione Hester oraz trener Alex Burgess zostali oskarżeni o naruszenie Ustawy o uczciwości w sporcie kobiet, obowiązującego na Florydzie od 2021 roku przepisu, zabraniającego transpłciowym zawodniczkom startu w żeńskich drużynach. Cała czwórka została zawieszona i tymczasowo usunięta z Monarch High School.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarska reprezentantka Polski przeszła kolejne badania! Jest diagnoza

 

- Fakt, że uczennicy, o której mowa, pozwolono rywalizować z dziewczynami, jest niedopuszczalny. Spodziewamy się, że osoby, które są za to odpowiedzialne, poniosą surowe konsekwencje - powiedziała CNN Cailey Myers, dyrektor ds. komunikacji Departamentu Edukacji Florydy.

 

Decyzja Departamentu Edukacji Florydy spolaryzowała opinie wśród uczniów Monarch High School. Część z nich uważa, że decyzja o zawieszeniu osób, które - świadomie bądź nie - doprowadziły do występu transpłciowej siatkarki w meczu jest słuszna, inni zaś wyszli ze szkoły w geście poparcia dla dyrekcji i trenera oraz na znak protestu przeciwko dyskryminacji osób LGBTQ+.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie