Niespodziewany bohater meczu PlusLigi! Zastąpił mistrza Europy i został MVP (WIDEO)

Siatkówka
Niespodziewany bohater meczu PlusLigi! Zastąpił mistrza Europy i został MVP (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Krzysztof Zapłacki został MVP meczu ZAKSA - Cuprum.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma spore kłopoty kadrowe na początku obecnego sezonu. W meczu z KGHM Cuprum Lubin nie mogli wystąpić dwaj przyjmujący – Bartosz Bednorz i Jakub Szymański. Szansę występu otrzymał rezerwowy Krzysztof Zapłacki, który rozegrał bardzo dobre zawody.

Bartosz Bednorz nie mógł zagrać z powodu kłopotów z mięśniami brzucha, a nowy nabytek klubu z Kędzierzyna-Koźla Jakub Szymański – z powodu przeziębienia. Przypomnijmy, że w wyniku poważnych kontuzji na dłużej z gry wykluczeni są dwaj inni przyjmujący ZAKSY – Daniel Chitigoi i Wojciech Żaliński. W tej sytuacji trener Tuomas Sammelvuo musiał sięgnąć do rezerw...

 

Zobacz także: Ogromne zmiany w światowej siatkówce w najbliższych latach! Prezes PZPS zdradził szczegóły

 

Krzysztof Zapłacki (rocznik 1993) znany jest z występów w ZAKSIE, ale tej ze Strzelec Opolskich. W tym klubie rozegrał kilka sezonów na zapleczu ekstraklasy. W obecnym sezonie PlusLigi zagrał swój trzeci mecz, wcześniej pojawił się na boisku w spotkaniu z drużyną Exact Systems Hemarpol Częstochowa oraz epizodycznie w meczu z ekipą Barkom-Każany Lwów.

 

W spotkaniu przeciwko KGHM Cuprum musiał zastąpić bardziej doświadczonych i utytułowanych kolegów, ale spisał się znakomicie. Nagrodę MVP otrzymał zasłużenie – dobrze prezentował się w przyjęciu, a znakomicie w polu serwisowym. Jego serie zagrywek pozwoliły ZAKSIE budować przewagę, choćby w końcówce pierwszego seta. Serwował 19 razy, popełnił dwa błędy, miał jednego asa; dołożył też punkt w ataku.

 

Jak zagrał Krzysztof Zapłacki? Zobacz w materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie