Polska mistrzyni opowiedziała o spotkaniu z Kylianem Mbappe. "Pytał, jak się tego wszystkiego nauczyłam"

Piłka nożna
Polska mistrzyni opowiedziała o spotkaniu z Kylianem Mbappe. "Pytał, jak się tego wszystkiego nauczyłam"
Instagram.com/aguskafree
Agnieszka "Aguśka" Mnich, pięciokrotna mistrzyni świata we freestyle footballu, opowiedziała o swoim spotkaniu z Kylianem Mbappe

Pięciokrotna mistrzyni świata we freestyle footballu Agnieszka "Aguśka" Mnich w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet opowiedziała o kulisach swojego niedawnego spotkania z wielkimi gwiazdami światowej piłki - m.in. Kylianem Mbappe i Neymarem. - Mbappe pytał, jak się tego wszystkiego nauczyłam - zdradziła "Aguśka".

Pod koniec listopada w kenijskim Nairobi Mnich wywalczyła mistrzostwo świata we freestyle footballu. W finale rywalizacji na piłkarskie tricki pokonała Holenderkę Jasmijn Janssen. Dla Polki był to już piąty triumf w imprezie tej rangi. Wcześniej wygrywała freestyle'owe MŚ w 2018, 2019, 2021 i 2022 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Staje się problemem dla Barcelony"! Mocne słowa o formie Roberta Lewandowskiego

 

W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet Mnich przyznała, że do Nairobi jechała negatywnie nastawiona. Przed mistrzostwami miała problemy z kontuzjami i wydawało się jej, że nie jest gotowa. Pierwsze dwie "bitwy" - bo w takim formacie odbywa się rywalizacja we freestyle footballu - były dla niej trudne. Potem odnalazła jednak odpowiednie nastawienie. - Trzecia, czwarta bitwa i finał były już dużo łatwiejsze. Gdy okazało się, że wygrałam, poczułam ulgę - powiedziała.

 

 

 

 

"Aguśka" podzieliła się też wrażeniami ze swojego spotkania z gwiazdami światowej piłki nożnej, do którego doszło w październiku w Paryżu. Zaproszono ją wówczas do wspólnego treningu m.in. z Kylianem Mbappe, Neymarem i Marquinhosem.

 

Neymara Polka pochwaliła za świetne opanowanie freestyle'owych tricków. - To chyba jedyny zawodnik z tradycyjnej piłki nożnej, obok Cristiano Ronaldo, który błyskawicznie dałby sobie radę we freestyle footballu - stwierdziła.

 

Mbappe nazwała "świetnym gościem" i powiedziała, że Francuz miał wielką frajdę ze wspólnej zabawy piłką oraz próbował kopiować zagrania naszej mistrzyni tricków. - Pytał też, jak się tego wszystkiego nauczyłam - zdradziła dziennikarzowi Przeglądu Sportowemu Onet Jakubowi Radomskiemu.

 

Nagranie, na którym można zobaczyć, jak Mbappe z wyraźnym podziwem obserwuje pokaz umiejętności "Aguśki", można zobaczyć na profilu polskiej mistrzyni na Instagramie. Dodajmy, że bardzo popularnym profilu, śledzonym przez prawie 630 tysięcy internautów. 

 

 

 

 

Nasza gwiazda freestyle footballu powiedziała też, że bardzo chciałaby spotkać się z największymi gwiazdami polskiej piłki nożnej, z Robertem Lewandowskim i Wojciechem Szczęsnym, których uważa nie tylko za znakomitych piłkarzy, ale też za fantastyczne osobowości.

GW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie