Bramkarz Barcelony przejdzie operację

Marc-Andre Ter Stegen, bramkarz FC Barcelona

Bramkarz Barcelony Marc-Andre ter Stegen poinformował w swoich mediach społecznościowych, że przejdzie operację pleców. 31-letni piłkarz nabawił się urazu w czasie listopadowego zgrupowania reprezentacji narodowej Niemiec.

Ter Stegen nie wystąpił w trzech ostatnich meczach Barcelony, której zawodnikiem jest Robert Lewandowski. Zastępował go o siedem lat młodszy Inaki Pena.

"Po szczegółowych dyskusjach ze sztabem medycznym klubu i kilkoma zewnętrznymi ekspertami zdecydowaliśmy się na zabieg chirurgiczny. Przerwa w grze oczywiście mnie denerwuje, ale to właściwa i bezpieczna decyzja, aby powrócić w najlepszej formie do mojego klubu i drużyny narodowej" - napisał Niemiec na Instagramie.

Na razie nie wiadomo, na jak długo ter Stegen będzie wykluczony z gry. Według mediów pod znakiem zapytania stoi jego występ nawet w pierwszych meczach fazy pucharowej Ligi Mistrzów, która rozpocznie się w połowie lutego.

W poprzednim sezonie ter Stegen dał sobie strzelić zaledwie 18 goli w 37 spotkaniach, przyczyniając się do pierwszego ligowego triumfu "Dumy Katalonii" od 2019 roku.

Pena był chwalony szczególnie za niedzielny występ przeciwko Atletico Madryt (1:0), kiedy kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą gola.