Złe miłego początki. Ważne zwycięstwo Grot Budowlanych w Lidze Mistrzyń

Andrea Mitrović (z prawej) była jedną z najlepszych zawodniczek Grot Budowlanych Łódź w meczu Ligi Mistrzyń z Calcitem Kamnik

W pierwszym secie odrobiły dużą stratę, w kolejnych dwóch dominowały nad rywalkami. Siatkarki Grot Łódź pokonały u siebie słoweński Calcit Kamnik w spotkaniu 4. kolejki Ligi Mistrzyń 3:0 i wciąż liczą się w grze o awans do fazy play off.

Z trzech wcześniejszych pucharowych spotkań zawodniczki trenera Macieja Biernata wygrały tylko jedno (właśnie z Calcitem, 3:1 na wyjeździe) i aby zachować realne szanse na występ w kolejnej rundzie, musiały w środę zwyciężyć. Zadanie wykonały - po trudnym początku opanowały sytuację i nie straciły ani jednego seta.

W pierwszej partii nieoczekiwanie to przyjezdne zbudowały dużą przewagę, w pewnym momencie prowadziły już 17:9 i wydawało się, że tę odsłonę łodzianki muszą spisać na straty. Aktualne brązowe medalistki Tauron Ligi rzuciły się jednak w pogoń i najpierw, przy zagrywce Weroniki Sobiczewskiej, zdobyły osiem punktów z rzędu i doprowadziły do remisu (17:17), a w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:22).

Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej. Polski zespół szybko zbudował wysoką przewagę (10:5), która dała mu pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Łodzianki prowadziły 19:13, potem 23:16, a partię zamknęły zwycięstwem 25:17.

W trzeciej odsłonie drużyna trenera Biernata również była wyraźnie lepsza. Z wyniku 7:7 szybko zrobiło się 10:7, a po kolejnych kilku minutach było już 19:11 dla Grot Budowlanych. W ostatniej akcji meczu zawodniczki Calcitu nie wybroniły ataku Andrei Mitrović (25:17) i łódzki zespół mógł zacząć świętować wygraną.

Po czterech kolejkach spotkań w grupie C Ligi Mistrzyń zespół Grot Budowlanych ma w dorobku dwa zwycięstwa i dwie porażki. W tabeli zajmuje drugie miejsce, za niepokonanym Fenerbahce Stambuł. W swoim następnym meczu w rozgrywkach (10 stycznia 2024) łodzianki zagrają na wyjeździe z niemieckim z zespołem SC Potsdam.