Koniec zawieszenia. Wiemy, gdzie zagra polski tenisista

Tenis
Koniec zawieszenia. Wiemy, gdzie zagra polski tenisista
fot. Cyfrasport
Kamil Majchrzak zagra w turniej ITF w tunezyjskim Monastyrze.

Styczniowy turniej ITF w tunezyjskim Monastyrze będzie pierwszym, w którym po zawieszeniu za doping wystartuje Kamil Majchrzak. 13-miesięczna dyskwalifikacja polskiego tenisisty, który musi od zera zbierać punkty do światowego rankingu, upłynie 29 grudnia.

- 3 TYGODNIE. Dokładnie tyle pozostało do mojego powrotu. Jestem bardzo podekscytowany tym faktem. Tym bardziej cieszę się, że w ostatnich dniach brałem udział w zgrupowaniu kadry Polski, które odbywało się w Kozerkach. Nawet nie wiecie, jakie to piękne uczucie móc znów dzielić kort z przyjaciółmi - napisał Majchrzak w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Czołowy tenisista nie zagra w Australian Open. Poinformował o tym... za pomocą platformy dla dorosłych

 

13 stycznia Majchrzak skończy 28 lat. Najwyższe w karierze, 75. miejsce w rankingu ATP, zajmował w lutym 2022 roku. Ostatni mecz na zawodowych kortach rozegrał w październiku ubiegłego roku.

 

Kilka badań przeprowadzonych w 2022 roku wykazało obecność w organizmie zawodnika substancji zabronionych. Międzynarodowa Agencja ds. Uczciwości w Tenisie (ITIA) uznała, że Majchrzak nie spożył ich świadomie ani celowo, a dalsze okoliczności łagodzące dotyczyły konsultacji gracza z dietetykiem na temat suplementu i jego składników.

 

Pierwszy z dwóch zaplanowanych turniejów ITF w Monastyrze rozpocznie się już 1 stycznia, a kolejny dwa tygodnie później.

 

 

 

KZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie